SimcaKupkova

Jak zbavit náměsíčnosti u 7 letého dítěte?

Kamarádka má dceru je jí 7 let a skoro každou noc je náměsíčná byla i u doktora a ten ji poslal s dcerou ke psychologovi a ten ji řekl že v tomto věku je to naprosto v pořádku,ale mě to v pořádku opravdu nepřijde,já jsem takovéto problémy nikdy neměla a přijde mi hloupé aby vlastní matka zamykala své dítě v pokoji a ráno brzy vstávat aby dceři odemkla.

Nejlepší odpověď
Salvaje

Já i můj bratr jsme jako malí byli náměsíční. Já chodila po domě, vžycky jsem se někde vzbudila a buď se vrátila do postele nebo usnula znovu tam. Bratr pro změnu bloudil, když se mu chtělo na záchod. Pokaždý došel někam jinam, kde se vyčůral v domění, že je na záchodě. Pak se zas vrátil do postele. Přešlo nás to časem samo. Rozhodně bych dítě v pokoji nezamykala. Jen bych důkladně zavírala okna a zamykala dveře vchodové, aby dítě bloudilo „jen“ po bytě.

Další odpovědi
venkovan

Jako dítě jsem asi taky náměsíční nebyl, ale to neznamení, že dítě ve vývoji nemůže podobnou poruchou trpět a v rámci vývinu se náměsíčnost ztratí.
Není třeba zamykat pokoj, ale jen zabezpečit nebezpečná místa kam kdyby dítě vlezlo by si mohlo ublížit. Zamykat dítě na noc v pokoji bych nepovažoval za moudré i z toho, že dítě se může cítit jako vězeň a na klidu mu to potom nepřidá.

anonym

psycholog v tomto případě musí vědět to nejlepší, mi tu nemáme takové lidi, kteří by se tomu zabívali, ale já sem býval také občas náměsíčný, otvíral sem bez vědomí ledničku nechal sem ji otevřenou a šel do postele ;D, ale vyrostl sem z toho a teď na to vzpomínám s úsměvem ;D

žolik

Také jsem byla náměsíční,přešlo to jestli samo nevím,je potřeba navštívit psychologa dnes je to běžné,nezamikala v žadným případě.

Zdroj: žolík

anonym

Muj mladsi syn byval v tom veku namesicny. Trvalo to asi pul roku a jednou se mi vycural vedle vany …ten kdyby to vedel , co vam tady pisu , ten by mi dal !! 🙂 Prejde to samo. Nebojte. -iv-

olda12

jsem taky náměsíčnej,normálně nevím o sobě sednu ve spaní na motorku a jezdím až mě dojde benzín,nedávno mě došel 200 km od baráku přímo ve Vrchlabí,jednou takhle spím a řítím se nocí,nevím o sobě a najednou došel benzím,tak normálka natáhl jsem ruce před sebe a běžel dom,ráno se zbudím v posteli a říkám si sakryš být náměsíčnej je lepší něž nespat