Angi-Shy

Jak zachránit pravděpodobně hacknutý email na seznam.cz?

Mé kamarádce FB právě zablokoval účet s tím, že prý není způsobilá ho používat. Když jsem jí chtěla jít na email a zjistit, jestli jí napsali z FB víc informací obhledně bezdůvodné blokace, zjistila jsem, že se nemohu připojit ani do jejího emailu, prý špatné heslo nebo uživatelské jméno. Když jsem zkusila kliknout na získání zapomenutého hesla, napsalo mi to „K této adrese není dostupný žádný způsob obnovy hesla“. Nevim, co si to Seznam.cz zase vymyslel, nebo jestli její FB byl hacknutý a proto i zablokovaný a společně s tím hacknuli i její email. Ale dá se nějak do toho emailu ještě dostat? Vypadý to že ne, nebo mohu kontaktovat někoho ze seznam.cz a požádat o pomoc? FB blokaci už řeším, tak potřebuji poradit jen s emailem.

bolak – ty pravděpodobně víc kdo olivie žižková je a jsi její hater že máš tak blbý kecy na konci své zprávy viď ;) ale link vyzkoušim, alespon k něčemu jsi byl užitečnej

arne – email má hlídanej jiným emailem, ale nedalo mi to žádnou možnost poslat heslo na alternativní email

Odpovědi
Arne1

Podpora Seznamu může leccos. Možná ji bude stačit znalost informací o té schránce. Ovšem do nebe volající hloupost je, ignorovat možnosti vytvoření kontrolních otázek, zadání alternativní emailové adresy, případně telefonního čísla. V tom případě – za blbost se platí.

ivzez

Nepotěším tě, obávám se, že tě spíše naštvu.

Jednání vás obou svědčí o podceňování nebezpečí v internetu
a o značné lehkovážnosti. Hesla k e-mailům ani k jiným službám
se ZÁSADNĚ nesdělují ani nejlepším kamarádkám. Stačí, aby si
kamarádka heslo poznamenala a už hrozí riziko, že se do e-mailu
dostane další osoba.

„Hacknout“ něčí účet na FB je mnohem snazší, než si spousta lidí myslí
(návod sem nedám). Jestli měla kamarádka na e-mail i na FB stejné heslo,
dostal se jí útočník pravděpodobně do e-mailu ještě o něco snáze.

Na screeshotu nejde o žádný výmysl Seznamu. Útočník pravděpodobně
napadl i e-mail, změnil heslo a v nastavení zrušil možnost obnovení hesla.

Co s tím?
Podle mne by bylo nejjednodušší nechat obojí plavat,
založit nový e-mail a potom nový účet na Facebooku.

Ke každé službě použít jiné heslo a vůbec NIKOMU heslo nesdělovat!!
Jako heslo nepoužívat jméno domácího mazlíčka, oblíbeného herce,
oblíbené knihy, datum narození apod.

Od podpory Seznamu si moc neslibujte. Jestli se útočník dostal
do schránky (a podle mne je to hodně pravděpoobné), smazal všechno,
podle čeho by kamarádka mohla prokázat, že schránka patří/patřila jí.

__________

Poznámka:
Většina útočníků na účty fyzických osob nebývají nějací „zlí cizí hackeři“,
útočník bývá z nejbližšího okolí. Oba účty pravděpodobně napadl někdo,
kdo tvou kamarádku zná tak dobře, že odhadnul/a její heslo (hesla).
[Klidně to mohl být někdo z vašich společných kamarádů, spolužáků,…]

bolak

Od 8 ráno bude fungovat tohle > https://napove­da.seznam.cz/hel­pdesk/visitor/in­dex.php?/LiveChat/Chat/­Request/_sessi­onID=6ln8t2dj­196462fzjcqxs2hxoj1fv2jr­/_proactive=0/_fil­terDepartmentID=/_ran­domNumber=11/_fu­llName=/_email=/_prom­ptType=chat , ale moc nevěřím tomu že ji heslo jentak vydají. Měla si vytvořit nějaký způsob obnovy hesla při jeho ztrátě, takhle už to asi nedožene. Taky nechápu, proč by jí někdo hackoval email, s takvouhle emailovou adresou to asi žádná důležitá osoba nebude 🙂

Dochy

Obrať se na podporu seznamu. I kdyby tam někdo nezvaně úřadoval, určitě bude mít podpora přístup i k historii.

Quimby

Ivzez:
Když uhodne něcí heslo, tak to není hacknutí. A velmi silně pochybuju, že existuje jednoduchý návod na hacknutí FB účtu.

ivzez

Jasně, že to není hacknutí.
Ale jak to nazvat jinak než útokem nebo krádeží? A ten Facebook je vážně jednoduchý (když to zvládnu i já)…