uccello

Jak zabránit špatnému otočení fotek na TV?

Máme problém s tím, že naše LEDka Samsung nějak nechce zobrazit fotografie, které byly správně přetočené na PC. Zobrazí je jen neupravené z foťáku. Když je otočím ve Windows, tak se mi už na tv nezobrazí vůbec. Nástroj na změnu orientace fotky na tv nemáme. Nevíte co s tím? Neměla by se u všech smazat EXIF data?

Nejlepší odpověď
anonym

V jakém programu je otáčíš?
Pokud v nějakém prohlížeči, který si údaj o tom, že má danou fotku otočit, ukládá do jiného souboru, nediv se, TV nemá program na to,aby tyto dva soubory ´spojil´.
Otoč fotku v nějakém grafickém editoru (nevím, co máš – ale třeba Zoner, Picasa, PhotoEditor…) a otočenou ulož – ideálně pod jiným názvem, abys neovlivnil její originál.
Pomohlo?
BTW – EXIF data by na (ne)schopnost zobrazit fotku neměla mít vliv.

Další odpovědi
mosoj

Než uložíš fotku po tom otočení. podívej se v jakém formátu ten prohlížeč tu fotku ukládá. Musíš mít formát … jpg !!!!! Nejspíš máš nastaven nějaký jiný formát při ukládání. Nemohu se podívat protože využívám prohlížeč v Zoneru.

anonym

pokud otáčíš fotografii JPEG používej vždy bezeztrátovou rotaci, ta totiž nikdy nezmění formát ani nezhorší kvalitu fotografie v důsledku opakovaného použítí ztrátové komprese při běžném otočení …

Postup ve zdarma dostupném prohlížeči fotografií XNVIEW
v menu „Nástroje“ → „Bezeztrátové JPEG transformace“ → „Otočit“

http://www.slu­necnice.cz/sw/xnvi­ew/