MonkeyKing

Jak změnit formát u fotek z foťáku?

Když dám paměťovku s fotkama ze zrcadlovky do PC a mrknu se na ně, kliknu na jednu z nich pravim tlačítkem a mrknu na Vlastnosti, tak mi tam ukazuje formát JPEG. Jenže ten je k ničemu, jak ho změnit? Již ve foťáku nebo na PC?
Doplňuji:
Na PNG, ale máš pravdu, že RAW taky neni vůbec špatný, až na to že se mi ztratí půlka MPX

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud ve foťáku, tak jej změň na RAW (jestli nevíš proč, tak to neřeš).
Jinak měň typ souboru až v PC – otevři soubor v editoru a v menu – Soubor – Ulož jako, změň typ souboru, Uložit.
A na jaký jej chceš měnit? – jen pro zajímavost…
😉
Doplňuji:
OK, .png má oproti .jpg některé výhody (i nevýhody). 😉
Ale – ty používáš HW interpolaci ve foťáku?? – jinak totiž uložením v RAW nemůžeš „ztratit pixely“… Pokud ano – je to (obvykle) chyba – RAW tvoří naprosto minimálně upravená data, která dává snímač (proto RAW – syrový, bez úprav), jakákoli úprava dat foťákem je méně vhodná, než jejich úprava slušným editorem v PC (SW foťáku je stavěný s ohledem na jeho slabý – oproti PC, procesor).
Pokud netiskneš bilboardy nebo neděláš extrémní výřezy, jsou ti ´MPix´ k ničemu, když honbou za nimi poškodíš jiné aspekty snímku.

Další odpovědi
www

Dělám to sice pomocí editoru, ale kde to lehce také v Malování:

Zdroj: windows.micro­soft.com/cs-cz/windows7/change-a-pictures-file-type-file-format-using-paint