RyuzakiKate

Jak vzniklo slangové pojmenování „milan“ pro povislé břicho?

A je to míněno pouze pro chlapy?

Nejlepší odpověď
Klaproth

To jsem nikdy neslyšel. Kde se to používá?

Další odpovědi
Ronnie3697

Řekl bych, že je to díky písničce Proč my od skupinky lidí, kteří si říkají Ty Nikdy a v části textu, ve kterém rapuje Rest. Ty Nikdy jsou u nás v hip hopu hodně populární a i my s kamarády používáme slovo milan pro pupek. A je to asi jen proto, aby se to ve sloce rýmovalo, jiný smysl nevidím, viz. odkaz (nastavil jsem začátek sloky od Resta), „teď už stěžujem si jenom na to, že nám narost milan“.

https://www.y­outube.com/wat­ch?t=61&v=NK353QvE­y1g

Zdroj: https://www.y­outube.com/wat­ch?t=61&v=NK353QvE­y1g

Kepler

Nevím, na Moravě jsem to nikdy neslyšel. Asi je to podobné jako být jura v předchozím stádiu. Taky nechápu.

Maty Wei

Mam strejdu co se menuje milan weisz

RyuzakiKate

Klaproth: Už jsem to párkrát slyšela, například ještě na gymplu si při tělocviku spolužák vyhrnul tričko, aby si otřel pot z obličeje a druhý spolužák si na něj ukázal a prohlásil něco ve stylu „Hahá, takovýho milana!“. A právě před chvilkou mi psal kamarád, že by potřeboval nějaké cviky na břicho, ať nemá milana. Asi to nebude výsada okolí podkrkonoší, protože ten kamarád bydlí celkem daleko.

Klaproth

To je zajímavé, u nás ve středočeském kraji jsem to opravdu nikdy neslyšel.