Dochy

Jak vybrat mikropájku? Jakou doporučíte?

Jakou byste doporučili mikropájku? Máte zkušenosti? Příp. na co si dát pozor? Přestože si s trafopájkou rozumím, teď musím uznat, že pro drobnější obvody, se kterými se teď potýkám je to trochu kopito. Prolezl jsem několik obchodů, ale bez nějakých rozumných referencí nebo porovnání, tak jakékoli relevantní info či doporučení beru.

Nejlepší odpověď
cochee

Prosímtě, žádné nepotřebné kktiny jako digitální displeje apod., jedna z nejlepších a nejspolehlivějších (protože nejjednodušších) páječek, která má pouze knoflík termostatu, signalizační LEDku a trimr přesného nastavení teploty (který ani není nutno použít) je známá jako „936“ a vyrábí ji samozřejmě spousta firem od známých jako Hakko (ti zrovna už ji ale nevyrábějí) až po nounejm čínské kopie (kterou mám i já). Páječka má kabel pájecí špičky oddělitelný od tělesa přes konektor, takže pokud se pokazí, odpojí se, vyhodí a koupí nový; rovněž vyměnitelných pájecích hrotů jsou mraky různých typů na různé účely.

Zdroj: https://www.big­hobby.cz/fotky6348/fo­tos/_vyr_3109_pa­jeci_stanice_936­.jpg

Další odpovědi
Edison

Co nejjednodušší. Spolehlivost na prvním místě. Pájka se bez pájky opravuje dost blbě.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=YvJ_BDM-CL0
Doporučuju i další jeho videja.

Magix.cz

Mám tuhle :

https://pajtech­.cz/pjec-stanice-mikropjka-zd-99-48w-180-480stc-p-2950.html

Přiobjednal jsem ještě tři různé hroty a pastu a spokojenost :)

postcd

https://www.po­radte.cz/elek­tronika/28937-mikropajeni-microusb-konektoru-jak-na-to.html

Četl jsem že jsou i horkovzdušné páječky. Máte s nimi někdo zkušenosti v porovnání s těmi klasickými mikropáječkami?

Dochy

Díky pánové. Ta Weller mi připadá cenově trochu za hranou (pro občasné použití), ale video jako inspirace také dobré…

Nějaké špatné zkušenosti? Něco na co bych si měl dát pozor? Nebo zkrátka vše co jste koupili či k čemu se dostali bylo dobré?

Edison

Nojo, jenže weller funguje. Je spolehlivej a hlavně má kvalitní regulátor teploty.