Pytelh

Jak velký odpor kladou „drapáky“ na jízdním kole?

Mám starého favorita na pologaluskách. Potřeboval jsem nĕkam zajet a zjistil jsem, že mám defekt. Syn mi pujčil horáka a ještě říkal jak se mi dobře pojede. Má tam terénní pneu a na cyklostezce to rachotilo, jako když jede pásák. Nohy mně bolely, že jsem myslel, že to tam nechám a pujdu pěšky. Je možné, že to tak žere energii. Na starém kole to jezdím v poho.

Nejlepší odpověď
Drap

Na každém povrchu bude odpor jiný. Horák neni nejvhodnější pro silniční cyklistiku

Další odpovědi
orwell

Záleží na druhu pláště. Existují profily uprostřed o pár mm zvýšené, takže na normální vozovce se dotýkají pláště jejího povrchu jen malou plochou, zatímco v měkkém terénu zabírají v celé šířce. Jinak mám podobnou zkušenost. Vlastním starého „favouše“ z r. 1967 a nedám na něj dopustit. Určitě existují kola lepší, ale cena je pro mě příliš vysoká, takže můj stroj to se mnou musí ještě pár let vydržet, pokud vydržím i já 🙂