nikolqa.o

Jak udělat z programu napsaného v Javě spustitelný program ?

Zdravím, potřebuji poradit.

Napsala jsem si v Javě 3D kalkulačku ( podobná windowsů, ale rozhodně má méně funkcí :D ) a potřebuji jí uložit tak, aby mi šla otevřít normálně na počítači a byl na ní odkaz na ploše.. Psala jsem jí v programu eclipse..

Děkuji za radu.
Doplňuji:
Děkuji za radu.. :) Javu se učíme ve škole a celkem mě baví.. Začala jsem chodit i na kroužek, kde teď programujeme vlastní hry.. Jediné, co mě teď v Javě přestalo bavit jsou soubory ( vytvoření a smazání souboru nebo výpis adresáře, atd.. ).. To je prostě na hlavu..

Nejlepší odpověď
Hamon

Gratuluju, ale na Javu se vykašli, už deset let říkám, že nemá budoucnost :D
http://www.wi­kihow.com/Cre­ate-an-Executable-File-from-Eclipse
http://stacko­verflow.com/qu­estions/3013506/cr­eating-exe-for-my-java-application-in-eclipse

Další odpovědi
anonym

Hamone, deset let říkáš že java nemá budoucnost a přesto se dnes používá víc a víc a java programátoři jsou velmi dobře placená profese 🙂 … třeba většina chytrých telefonů je poháněna operačním systémem ANDROID od Googlu a hádej v jakém jazyce se programují android aplikace ? V Javě samozřejmě … totéž platí o tabletech, které už má pomalu kde kdo zabudované i v kuchyňské lince.
Doplňuji:
k vytvoření spustitelného souboru můžete použít třeba JSmooth , ke stažení zde http://jsmoot­h.sourceforge­.net/

anonym

Obecně – ´zdroják´ (např.) .java musíš zkompilovat do .class pomocí programu javac (např. javac kalkulacka.java).
A pak jej spouštíš java kalkulacka – samozřejmě musíš mít patřičně nastavené cesty.

Hamon

Jen klid, Java není špatná, jen ji nesnáším kvůli její verzové závislosti. Ale protože je to céčkoidní jazyk, když budeš chtít, nebudeš mít s přechodem na jiný céčkový jazyk problémy.
A i kdyby ses programováním neživila, dá ti to jiný pohled na řešení problémů.