marcy76

Jak účtovat vratnou kauci? Jako firma budeme pronajímat kancelář a požadujeme vratnou kauci. Účtuje se u této kauce DPH?

Odpovědi
salsa verde

já myslím že ano protože nedávno jsme si pronajali prostor my a také účtovali za kauci dph.

pondělí

nějaká divná firma,která nemá učetní a ptá se tady.......

Jambalaya

Ne, u kaucí se DPH neúčtuje. Nejedná se totiž o zdanitelné plnění, pouze o eliminaci potencionálního budoucího průšvihu.
Pokud byste se ale např. ve smlouvě dohodli, že kauce bude zůčtována třeba v prvních 3 měsíčních nájemných, pak už by se jednalo o zálohu na budoucí nájemné a bylo by nutné účtovat o DPH 🙂