AnnMary

Jak trénovat – co dělat, aby zvládla co nejvíce kliků? Díky

Nejlepší odpověď
Berušinka

Musíš na to jít „postupně“, každý den přidávat třeba o 2–5 kliků navíc. Nebo obden přidávat, nevím, jak to budeš mít „nalajnované“.

terry: Tvé zvyšování dávek jsem si vyložila úplně jinak, než si to myslela ty =D

Další odpovědi
terry

Postupně zvyšovat dávky.

Janča169

Učitelka na TV nám říkala abysme pořád dřepovali a tak potom lépe zvládneme kliky.
Nevím jestli je to pravda ale skus to…

jendahun

Cvičit v tzv.„sériích“.To znamená dát si každý den třeba třikrát po deseti klicích,postupně zvyšovat počet opakování v sériích.Až se dostaneš na na padesát opakování v jedné sérii,tak si to udělej trochu těžší – obleč si na sebe vestu se závažím,nebo popros někoho,aby ti tlačil lehce na záda.Další možnost je pak dělat kliky s nohama zvednutýma na vyvýšené podložce,nebo ruce u sebe,lokty rovnoběžně s tělem,kliky na jedné ruce atd..Těch variant je mnoho.Hlavně si nastuduj zásady kulturistického tréninku.Já to dělám tak,že si v práci o přestávce udělám pár kliků,využívám každou příležitost,doma mám takové madla,na kterých se dají dělat hluboké kliky.Ty se dají dělat i na dvou židlích.Madla dostaneš koupit v každé prodejně se sportovními potřebami.Hlavní zásada je tedy trénovat v sériích a opakováních.Pak uděláš na jeden zátah třeba sto kliků.