jak spravne napsat email obchodni nabidku (sluzeb)

potrebovala bych vedet jak spravne napsat email obchodni nabidku sluzeb nasi firmy abych nemusela mit obavy ze je neco nespravne nebo ze neobsahuje vsechny nalezitosti jak pro sluzby tak pro nabidku spoluprace.

Odpovědi
LuciJe

Napište důvod, proč se obracíte na toho, na koho se obracíte, popište, co nabízíte a za jakých podmínek a uveďte všechny podstatné kontakty.

PO

Formou věcnou, zdvořilou, bez zbytečných „řečnických frází“, ve kterých je faktický text utopen mezi hromadou zbytečných slov. Vyjadřete se věcně, stručně a pokud možno věty stavějte tak, aby Vaši nabidku reprezentovaly běžným hovorovým jazykem.

Pamatujte při sestavování tohoto druhu korespondence na jednoduchá pravidla: Adresát většinou snese maximálně to co vy. Zbytečně ho nezatěžujte a podstatné nechte dostatečně vyznít. Sdělení je věcné, jednoduché, přímé. Zvolte běžný font a velikost písma. Neplýtvejte zbytečně barvami a braňte se nutkání vložit své „super“ logo či jakoukoliv grafiku, kterou jste dělal vy sám pokud nejste zrovna grafik. Nikdy se nezapomeňte podepsat!

Nezbytnými náležitostmi obchodní nabídky je označení adresáta i odesílatel. Názvy firem, případně jména osob, adresy obou stran, obchodní značení. Další nezbytností je samotný věcný text s nabídkou. Nezapomeňte na správná data, podpis, razítko, případně bankovní spojení, IČ a DIČ.