Misa503

Jak spojit sluchátka k TV přes optický výstup z TV – Toslink?

Dobrý den. Mám sluchátka ( ne bezdrátová ) a od nich vede kabel s koncovkou jack 3,5mm. Sluchátka jsou přes hlavu a dá se regulovat hlasitost pro každé ucho samostatně na kabelu u sluchátek. Sluchátka bude používat osoba, která bude sedět v křesle stále na stejném místě při poslechu televize. Potřebuji tato sluchátka spojit s televizí přes optický výstup v TV. Prodlužovací kabel s jack 3,5mm bude dlouhý 10m. Zjistil jsem, že je k tomu třeba převodník z TV. Jsou různé převodníky. Jeden má výstupy 2× cinch, druhý pouze 1× cinch. Tím jsou rozdíli i v ceně. Tak bych měl dotaz, jak nejlépe pak propojit ten jack 3,5mm s cinch ? Asi by to vyřešila nějaká redukce na cinch, ne ? Stačí mi na ta sluchátka 1× nebo 2× výstup na cinch ? Děkuji za případné rady.

Odpovědi
Schluker

Pro stereo budou potřeba dva výstupy na cinch, tzn nějaký takovýhle kabel: https://m.alza­.cz/hama-jack-zasuvka-3-5mm-stereo-2-cinch-vidlice-10cm-d1638122.htm

Jinak propojení bude jednoduché, odpovídající konektory k sobě a mělo by to bez problému fungovat.

Edison

Osobně bych to spíše řešil připlacením si a pořízením DAC převodníku se zesilovačem a odpovídajícím výstupem. Navíc bych pořídil (já to řešil pro máti, bo byla pěkně nahluchlá) bezdrátovými sluchátky, třeba toto: http://www.au­dionika.cz/stran­ka/bezdratova-sluchatka-pro-poslech-televize