England1522

Jak se tomu říká na té fotografii?

Ahoj, jak se tomu říká nebo pod jakým názvem to můžu hledat fotografie kde je např. zámek, auto, znak, značka, nábytek atd. atd. a když to dám na jinou fotografii tak na té fotografii kam jsem přetáhnul tu fotku z internetu a není tam při tom pozadí.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Es­tonsko#mediavi­ewer/File:Coat_of_ar­ms_of_Estonia­.svg – např. znak estonská a vzadu okolo toho znaku vidíte ty kostičky světlejší a tmavší a když tento znak přetáhnu na nějakou fotografii tak tam není to bílé pozadí ale pouze ten znak :) jak se tomu říká ? děkuju

Odpovědi
Hlada

Té vlastnosti se obecně říká průhlednost a umějí jí formáty png a gif. Musíš si tedy najít fotky už upravené nebo si je upravit v některém editoru. Vybereš obrázek, invertuješ výběr, ten vymažeš a uložíš do png nebo gif.

Emefej

Říká se tomu průhlednost.

png formát

mosoj

Úplně stejně . Je to kopírování ze dvou vrstev. V editorech to někdy nahrazuje maska.

Shaohao

to jsou normalni obrazky formatu png, pripadne vektory (jako treba ten znak estonska). Jedna se o normalni pruhlednost, hledat fotky muzes napr. jednoduse pres google, vyhledavaci nastroje, barva pruhledna. Nebo na free stock fotky je dobry deviantart, kde autori obvykle predmety oriznou pr. http://www.de­viantart.com/brow­se/all/?qh=&sec­tion=&global=1&q=car+­png

Fotky je treba nejdrive ulozit a pote s ni dale pracovat, nikoli jen kopirovat s prohlizece pro zachovani pruhlednosti.

Magix.cz

Průhlednost, nebo Alfa kanál.