Zlatonka

Jak se sazi na sport, treba na box.

Jak to je s kurzama, jak se spocita vyhra. Nechci sazet ale dohadujeme se tady vsechny zensky a nevime jak to chodi. Docela legracni. Napr. sazka 500 Kc. Diky za info.
Doplňuji:
Díky arygnoc. Takže když se vsadí na oba hrace stejna suma, tak se pokazde vyhraje. Prohraje se jen ta suma ktery hrac prohral. Jestli to dobře chápu.

Odpovědi
arygnoc

máš napr.box (tenis, volejbal, stolný tenis, … – kde je iba jeden víťaz, remíza nemožná):

fero – jano 1,5 2,0

1,5 – kurz na víťazstvo fera (vsadíte na tikete 1), 2,0 na jana (vsadíte na tikete 2).

1 – stávka na domáceho (prvého uvedeného)
2 – stávka na hosťa (druhého uvedeného)

výhra sa = (500 x víťazný kurz) – 500 (tých 500 ale samozrejme dostanete tiež)
od toho (vkladu, teda z tých 500) ešte odpočítajte manipulačný poplatok, zvyčajne 5%.

kde sú možné 3 výsledky (víťaz domáci – remíza – víťaz hostia):

sparta – slávia 2,0 1,5 2,0 (aby som nikoho neurazil)

1 – stávka na domáceho (prvého uvedeného)
2 – stávka na hosťa (druhého uvedeného)
0 alebo X – remíza

prípadne dvojtipy (1 10 0 02 2)

domáci – hostia 1,6 1,3 2,1 1,8 2,5

10 – výhra domácich alebo remíza
02 – výhra hostí alebo remíza

ešte existuje stávka 12 – nebude remíza.

pri viacerých tipoch sa kurzy násobia:

  1. zápas 1 1,2
  2. zápas 02 1,5
  3. zápas 1 1,5

výsledný kurz je 1,2 × 1,5 × 1,5 = 2,7

pri vklade 500 teda dostanete 1350, výhra je 850 kč čistého (bez manipulačného poplatku)

anonym

Nevím, co myslíš tím „sazka 500 Kc“…
Ale obecně – kurzy stanovují makléři na základě matematických modelů (založených na statistice a fuzzy-logice).
A výhra se počítá z vsazené částky a kurzu – co je na tomto nejasného?
Případně svůj dotaz upřesni.