Cascada

Jak se řekne německy přístrojová skříň?

Např. tato http://www.elek­trohartman.cz/skrin-pristrojova-12m-13205-abb

Odpovědi
Lamalam

Verteilerschrank, Schaltkasten nebo Schaltbrett.

cochee

Já myslím, že přístrojová skříň je moc obecné označení a tahleta z příkladu by mohla být třeba Kabelanschlus­skaste. Rozvodné skříně elektro se nazývají obecněji například Zählerplatz nebo Zählerplatzan­schlusskaste nebo Zählerschranke a podobně, podle toho, že v nich bývá umístěn elektroměr (Zähler), i když už jde o nějakou skříň bez elektroměru 🙂