slavets

Jak se pořádně zahřát v lyžácích ?

Dobrý den. Jsme na horách a já po prvním dnu stráveném na sjezdovce jsem měla uplně promrzlé nohy. U lyžáků by neměl být problém, je to velice kvalitní značka..
Ponožky mám termo, a v lyžacích mám trochu uvloněné místo, aby mohla pořádně proudit krev.
Prosím o radu „na zahřátí“ .
Děkuju

Nejlepší odpověď
Johny_r

Kvalita značky s tím nemá co dělat. Všechny běžně dostupné značky jsou víceméně kvalitní. Pokud máte v lyžácích moc místa „aby mohla krev proudit“, zase si o to hůř zalyžujete, protože se síla z nohy nedostatečně přenáší na lyži. Navíc pak máte tendenci botu víc utahovat, abyste z ní nevypadla. Méně je někdy více (v tomto případě mnohem více). Bota samozřejmě nesmí škrtit, zejména v komínu. Výběr správné velikosti boty je na delší povídání, ale podle Vašeho popisu se mi zdá, že jste vybrala spíš špatně.
Lyžáky můžete na lanovce povolit a před sjezdem zase utáhnout. Někomu ale bude prostě zima vždycky. Pokud máte kvalitní ponožky a správnou velikost bot, moc s tím nenaděláte. Jedině si můžete pořídit elektricky vyhřívané vložky nebo ohřívací náplasti, které si nalepíte na nohy. Po styku s kyslíkem hřejí (takže v botách jen tak lehce, venku pak i pálí).

Další odpovědi
Drap

Někomu pomáhá dát si panáka