456jkl@post.

Jak se odborně jmenuje závislost na chytrosti?

Odpovědi
Annabellee

Je-li myšlena chytrost vlastní, je to jeden z příznaků narcismu. Nebo by se také mohlo jednat o příznak OCD. V obou případech je v pozadí strach ze selhání a úzkost z nedostatečné hodnoty vlastní osoby.
Jelikož však je otázka položena v kategorii Auta a doprava, předpokládám, že jde o rychlost nikoli chytrost. V tom případě se de facto jedná o závislost na adrenalinu, která ostatně stojí v pozadí mnoha nedrogových závislostí. Odpovídající odborný název jsem nenašla, i když by se jistě dal vytvořit – jako třeba celeromanie z latinského „celer“-rychlý (akcelerace=zrychle­ní) ;-D.

marci1

Nevím, jen tvoji otázku v rubrice „Motocykly“ trošku odlehčíM: Syndrom Brouka Pytlíka. 🙂

pepe88

Intelektuálizmus.