mosoj

Jak se obejde Německo bez ruského plynu?

Německo dnes prohlásilo, že by se bez ruského plynu obešlo. Zbyde něco na nás a ostatní? Jak hrdinské!

Nejlepší odpověď
Gus_Fring

Jen na tebe prý nezbyde.

Další odpovědi
Viktorie II.

Jak. Nijak, kámoši z USA je budou zásobovat břidlicovým plynem.

Kazatel

Jižní Evropa kde se netopí plynem a Západní Německo, ti jsou v pohodě, Východní Německo pokryje břidlice no a severovýchodní slovanská svoloč v Evropě závislá na Rusku ať třeba pomrzne. Dle všeho přežijí prozíraví Maďaři.

_Bůh_

Kdo dnes používá plyn.

Beno

Němeko ve velkém buduje obnovitelné zdroje. Budou alespoň něco mít. Instalovaný výkon fotovoltaických elektráren 53GW, větrných elektráren 52GW.

aliendrone

Neboj nic, naše atomovky pojedou na 110% výkonu, zakoupíme další emisní povolenky a rozjedeme uhlí na plný knedlík! To by bylo, abychom nechali soukmenovce zmrznout, fujky. A všem greendealákům přirozeně budeme MOC vděční za cenové peklo, které se tím rozpoutá. ;) :D :D

klob1

Proč by to obcházelo? Oni to objedou v elektromobilech.

Plyn je zasíťovaný, takže to může téci odjinud přes jiného dodavatele. Jen se to přejmenuje.

Předělají vše na elektřinu a tu budou brát za levno z ČR. Pak ještě přeprodávat zpět do ČR za draho. Tak stejně plyn chce EU už zrušit a zakázat, kvůli ekokologii. Němci si za pár kaček navozili uhlí z ČR a dávali si jej do svých dolů.
Přece je zachrání zelená… Panely a větrníky, u nich to jde prý naplno.
Je fakt, že oni mají systémově vyřešené, že může, co vyrobí poslat po síti druhému kamarádovi. A co dá do sítě si vzít zpět a neplatí za to jako tady. U nás to dá za pár a vezme zpět za draho.
Nebojte, Rusko a spol. staví moderní megaelektrárnu, která se bude testovat tedy zatím. Jinak už několik nastavěli po Americe, dokonce jsou i už po světě. Je to založené na úplně jiném principu reaktoru a plazmy. Jedna se už staví ve Francii, V malé velikosti je už i v ČR. Zvláštní, že i přes studenou válku velmocí se dokázali tehdy velmoci na tom dohodnout. Reagan s Gorbačovem již tehdy řekli, že by nemuseli být Jaderné zbraně, ale mohlo se to spíš využít ve prospěch lidstva, co do výroby energie.
Nedávno jsem viděl dokument o tom všem z ČVUT.