AnnieAnnie

Jak se nejlépe zbavím chuti na sladké?

Nějak zdravě, alternativně, ne, že mi sem někdo napíše, ať si vezmu něco sladkého.

Nejlepší odpověď
pizlicka

prestat jist uplne sladke,neni dobre.ale vymen jej za zdravejsi alternativu.med,ro­zinky,susene ovoce,hrozny,ja­blka,banany.med ke snidani,ovoce behem dne.rozhodne se necpat susenym ovocem vecer.ja startuji den sladkou snidani.tvaroh s medem,nebo i jahodovym dzemem,protoze vim,ze to behem dne spalim.

Další odpovědi
korbic92

Ja jim sladky jen kdyz se nudim,tak zabava treba pomuze:)

WeeBear

Zaměř se na něco, co sladké sice bude, ale nebude to vyloženě nezdravé. Ať už zvolíš ovoce, sušené ovoce, nebo ovesnou kaši s medem, tak se trošku mírni, ne, že sníš na posezení dva balíčky např. sušených banánků, to už pak nemá smysl. Všechno je to v hlavě, musíš poznat, kdy už máš dost a PŘESTAT. Někdo to zvládne hned, jiný po čase. A někdo má tak slabou vůli, že bohužel nikdy.

anci

Prostě ho nekupujte :).Zkuste najít nějaké recepty na sladké které je zdravé , nebo si kupte např. halvu ve zdravé výživě, nebo něco karobového.

Damiana

Když je člověk vystaven větší míře stresu (spěch v práci, problémy v rodině apod.), mozek hledá způsoby, jak negativní emoce vykompenzovat.
A sladkost vidí jako řešení. Po pamlsku se vyplaví endorfíny (hormony štěstí) a člověk alespoň na chvíli přestane myslet na všechny nerváky a navíc při jídle dýchá více do břicha (to je spojeno s relaxováním a pohodou).
Po sladkosti se ale rychle zvýší krevní cukr.
Na to reaguje hormon inzulín, vyplaví se ve velkém množství a během 30 minut cukr odbourá.
Zhruba 40 minut po mlsání už je cukr zase nízko a dostaneš opět hlad – a když si zase dáš sladké, celý proces se opakuje. Vzniká tak začarovaný kruh. Existuje několik možností, jak na něj vyzrát.
Nejagresivnějším způsobem je bandáž žaludku. Cena této operace se pohybuje kolem 110 000Kč. Tu snad nebudeš potřebovat.
Mlsej hořkou čokoládu. Ta sice také zvýší krevní cukr – ale zvyšuje ho pomalu, postupně. Neboli – kruh nehrozí.
Zkus sladký jogurt nebo čokoládový dezert zkombinovat s žitnými nebo jablečnými otrubami. Ty opět zpomalí zvyšování krevního cukru.
Když si předtím dáš ještě sklenici vody, budeš sytější, protože vláknina s vodou se smíchají, vytvoří v žaludku větší objem.
Další prevencí před chutěmi na sladké je jíst pravidelně a přidat bílkoviny. Oba tyto kroky také platí na zpomalený metabolismus.
Skvělé jsou bílkovinové nápoje, například syrovátkové. Ty dodají čisté bílkoviny, naopak cukru a tuku jen minimální množství.
Sušené ovoce je sice fajn, ale obvykle bývá hodně doslazované! Takže to chce dobře vybírat.
Doporučuji sladit stévií. Je ukrutně sladká, netloustne se po ní a je čistě přírodní. Můžeš si ji pěstovat doma nebo použít sušenou.