Jak se na tabletu píše něco s háčkem? Třeba „š“?

Nejlepší odpověď
iceT

Pokud to funguje stejně, tak dlouhým dotykem požadovaného písmena se vyskytnou další volby jako třeba i číslice.

Další odpovědi
TomDG

Nevím co máš za tablet, ale u iPadu stačí napsat třeba „s“ a hned potom kliknout na háček a dostaneš „š“ :) To samé i s písmeny, jenž mají čárku. A u Androidů to si nejsem jist, ale myslím že je to naopak jako u iPadu – nejdřív háček/čárku a pak písmeno :)

cochee

Opravdu, máš-li nastaveno v Androidu CZ prostředí, mělo by stačit přidržet déle písmeno/klávesu a vyskočí nabídka nabodeníčkových znaků. Já mám ještě k tomu nainstalovanou pomocnou aplikaci RaidSix (pohledej v Obchodu), která zapíná CZ znaky i na případně připojené hardwarové (USB, Bluetooth) klávesnici, ovšem musíš to v nastavení klávesnice přepnout. Ten RaidSixje něco jako ovladač.

anonym

iceT, to nejde, když to tak udělám, píše to jen jedno písmeno tak dlouho, než pustím klávesnici…sssssssss­ssssssssssss, tak není to někde v nastavení?

Dochy

U mne na telefonu to je tak jak pise iceT. Ale pokud vim, pak klavesnice je aplikace jako kazda jina a muzes si nainstalovat jinou (zatim jsem nezkousel). Mas nastavene ceske prostredi??

anonym

jj, české prostředí to má

iceT

přímo v nastavení by mohlo být i nastavení klávesnice, v sekci jazyka zadávání,ale musíš to zkusit, mi to na tabletu šlo normálně dlouhým stiskem, i na telefonu. pak existuje varianta stáhnout si z googleplay nějakou klávesnici, tu mám v mobilu i s písmeny s háčky.

anonym

děkuju 🙂