Avatar uživatele
anonym

Jak se na tabletu píše něco s háčkem? Třeba „š“?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap před 2932 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Pokud to funguje stejně, tak dlouhým dotykem požadovaného písmena se vyskytnou další volby jako třeba i číslice.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
TomDG

Nevím co máš za tablet, ale u iPadu stačí napsat třeba „s“ a hned potom kliknout na háček a dostaneš „š“ :) To samé i s písmeny, jenž mají čárku. A u Androidů to si nejsem jist, ale myslím že je to naopak jako u iPadu – nejdřív háček/čárku a pak písmeno :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

Opravdu, máš-li nastaveno v Androidu CZ prostředí, mělo by stačit přidržet déle písmeno/klávesu a vyskočí nabídka nabodeníčkových znaků. Já mám ještě k tomu nainstalovanou pomocnou aplikaci RaidSix (pohledej v Obchodu), která zapíná CZ znaky i na případně připojené hardwarové (USB, Bluetooth) klávesnici, ovšem musíš to v nastavení klávesnice přepnout. Ten RaidSixje něco jako ovladač.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

iceT, to nejde, když to tak udělám, píše to jen jedno písmeno tak dlouho, než pustím klávesnici…sssssssss­ssssssssssss, tak není to někde v nastavení?

před 2932 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

U mne na telefonu to je tak jak pise iceT. Ale pokud vim, pak klavesnice je aplikace jako kazda jina a muzes si nainstalovat jinou (zatim jsem nezkousel). Mas nastavene ceske prostredi??

před 2932 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

jj, české prostředí to má

před 2931 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

přímo v nastavení by mohlo být i nastavení klávesnice, v sekci jazyka zadávání,ale musíš to zkusit, mi to na tabletu šlo normálně dlouhým stiskem, i na telefonu. pak existuje varianta stáhnout si z googleplay nějakou klávesnici, tu mám v mobilu i s písmeny s háčky.

před 2932 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

děkuju 🙂

před 2931 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek