Janča169

Jak se mám dostat do Ochrany Zvířat?

Musí na to být speciální povolení?
Doplňuji:
No chtěla bych chránit zvířata proti týrání

Nejlepší odpověď
tom004

Opravdu zajímavě položená otázka.Jenom teď nevím,jestli máš být chráněná,nebo se stát členem tohoto „spolku“.

Další odpovědi
venkovan

Pokud se chceš zařadit mezi chráněná zvířata, musí tě někdo změřit, popsat, napsat několik odborných článků ve kterých bude zdrůzaněna tvoje originalita abys mohla být do seznamu zařazena.
Pokud chceš se dostat jako člen či příznivec nějaké společnosti ochrany zvířat, stačí si najít její adresu a napsat si o podmínky členství.
Další otázkou je, co svým člensktvím chceš sledovat, v jaké oblasti ochrany zvířat chceš pracovat.
Některé organizace nadělají víc škody než užitku (známe příběhy vypuštěných kožešinových zvířat z klecí, kdy mnohé uhynuly protože neuměli lovit, jiné se zas namnožili natolik že zničili původní faunu), ale jsou mediálně přitážlivé. O jiné média téměř nezakopnou a přitom odvádějí nesmírný kus poctivé a obětavé práce. Třeba záchranné stanice handicapovaných živočichů, ornitologické společnosti, další organizace zajiš´tují pravidelnou péči vybraných, ekonomicky nezajímavých částí přírod a tím dávají přežít četným drobným živočichům.
I mezi myslivce se najde dost lidí, kteří se zabývají skutečnou ochranou zvířat, ač tomu velká část veřejnosti nevěří.

hanulka11

a zda v reálu nebo hledáš na netu........