Karelcz

Jak se kočka naviguje?

Četl jsem o tom, že se rodina, která měla kočky, odstěhovala stovky kilometrů daleko a po několika měsících se jim kočka „vrátila“.

Jak mohla tušit kudy jít? Podle pachu sotva. Ten dlouho nevydrží a navíc jsou tam i další lidi. Nějak to nechápu. Chápal bych to, kdyby kočky odvezli a poté se vrátili na stejné místo. Třeba by si to nějak zapamatovala, ale takto?
Dík.

Nejlepší odpověď
gecco

To, že se kočka dokáže vrátit, je známé – orientuje se podle magnetického pole Země – podobně, jako třeba tažní ptáci.
Ale příběhy, že se „rodina, která měla kočky, odstěhovala stovky kilometrů daleko“ – a kočka si je našla, bych odkázal do říše pohádek…
😉

Další odpovědi
jmhad

Jak říká ivzez, vrátí se do místa původního bydliště, ovšem ne stovku kilometrů vzdáleného.To jsou již opravdu pohádky . Osobně jsem zažil svého psa – fenu, což je podobné, která byla odvezena autobusem na nádraží,kde nikdy nebyla, tam již odmítla dál jít a pak se přes město za několik dnů těch cca 5 kilometrů vrátila . Zřejmě chodí v " kruhu" až naleznou kdysi jim známé místo a odtud již jdou dál.

ivzez

Máte na mysli, že se kočka vrátila do původního bydliště?
Kočkám nerozumím, ale někde jsem četla, že se kočka drží domu (nikoliv lidí).
Možná, že na tom něco je…

Reezo

Věřím, že pes to dokáže jelikož je loajální ke svému pánovi. Kočka na druhou stranu necítí loajálnost vůči majiteli a berou majitele spíš jako druha.