perwin

Jak se jmenuje elektrotechnická součástka v odkazu níže?

Obrázek: http://i.imgur­.com/OuxpHGf.png
Pomocí šroubů jsou k ní připojeny různé dráty.

Nejlepší odpověď
gecco

Svorkovnice…
😉
A slouží právě ke spojování drátů…
😉

Další odpovědi
bolak

čokoláda

barbakan: je to možný, zřejmě je to tím že v porculánu nejsou rozinky, myslel jsem že konečně zaboduju v nějaký odborný otázce, no nic, můj úspěch se odkládá na neurčito..zkusím to zase za rok

JájsemRaibek

Jak říká gecco, je to svorkovnice. Ti, kteří říkají čokoláda, tak sice správně, ale jde o hovorový výraz.
Správně je to svorkovnice. A je jedno zda je v bakelitu, plastu nebo porcelánu.

anonym

Studentská pečeť.

Dochy

Svorkovnice. Čokoláda je podle mně označení pro bakelitovou černou dlouhou, která se podle potřeby lámala na dílky (jako čokoláda 😉, označení přešlo i na bílé řadové svorkovnice, které už barvou čokoládu moc nepřipomínají, lámat se dají jen dost blbě (jsou pružnější, tak se dělí spíš nožem nebo pilkou). Tuhle keramickou svorkovnici bych určitě lámat nechtěl – navíc nato ani není stavěná, čokoláda má mezi dílky zeslabené místo pro odlomení.