Mr.Jan

Jak se gymnasti starají o mozoly na rukách?

Odpovědi
seraphico

Pokud jsou příliš velké (vystouplé), tak si je brousí. Mozoly každopádně nejsou nějakou překážkou, právě naopak. Dlaně mají tvrdší kůži a tím pádem jí nemají sedřenou.

Filip84

Jak gymnasti nevím, ale já to mám z práce, z paleťáku, tahání bedýnek, a tak podobně (teď už míň, protože toho míň tahám, ale tahám pořád). I když nosíš rukavice, vypolstrované rukavice, nezabráníš tomu: pokud rukama makáš, mozole se dostaví.

Ale mozole jsou zdravá věc: to už říkal Dr. Voštěp & Dr. Nec (tj. dvojctihodný doktor, něco, jako Henryk Lahola, ale ještě mnohem víc), v Lotranto a Zubejda. To potvrzuju! 🙂

Disraeli

Nijak zvlášť (i když gymnasti taky občas používají rukavice a předcházejí mozolům). Kůže zkrátka ztrvrdne, zpevní a je odolnější.
Horší jsou puchýře.

V posilovně prostěš jedeš, překonáš to.. v konečném důsledku ale kůže ztvrdne (to jsou ty mozoly samy o sobě), což mj. zabraňuje i tvorbě puchýřů. Půchýře, odřená a sedřená kůže jsou horší, pálivější a bolestivější (mozoly vlastně nebolí vůbec. Můžou být akorát trochu nepříjmené, ale ani to ne. Navíc se později většinou samy loupají/odpadávají… a tvoří nové).
Samozřejmě jsou i masti a podobně, ale pokud vím, tak to většina lidí nepoužívá. Možná spíš ženy.