mosoj

Jak se bráníte škodlivosti mobilních telefonů ?

Používáte WAVEEX CHIP ?
http://waveex­.sk/ako-to-funguje

Škodlivost záření mobilních telefonů je již několik let prokázána.
MT způsobují:
Bolest hlavy, únavu, podráždění očí, poruchy spánku, duševní nepokoj, zvonění v uších, nepravidelný srdeční rytmus, závratě. Uvedené problémy se dostavují až po několika letech i desetiletí.
Nejškodlivější dopad má telefonování delší jak 6 minut a největší dopad má na děti. V ve vyspělých západních zemích je zakázáno používat mobily a WiFi ve školkáchn a školách.

Nejlepší odpověď
quentos

Nijak. Škodlivost mobilních telefonů dosud prokázána nebyla – a že na tom vědci stále pracují. (Kde jste vzal, že „je již několik let prokázána“?)
… tato „otázka“ může být klidně chápána jako pokus o reklamu.

Zdroj: http://www.ncbi­.nlm.nih.gov/pub­med/11206998

Další odpovědi
Kepler

Škodlivost nebyla dosud prokázána
O nebezpečnosti mobilních telefonů se spekuluje již dlouhá léta. Některé studie škodlivost přístroje, který má již polovina lidstva, potvrzují, jiné vyvracejí. Dosud však žádná z nich neprokázala zvyšující se riziko vzniku nádorů a rakoviny zcela jednoznačně.
Zdroj: http://mobil.id­nes.cz/mobily-jsou-skodlive-preventivne-varuje-sef-americkych-onkologu-pys-/mob_tech.aspx?c=A080725­_120811_mob_tech_a­po

Osobně škodlivosti mobilů, mikrovlnek a podobných zdrojů nevěřím, protože se nejedná o ionizující záření a se živou hmotou nemají pražádnou interakci.

Doplněno v reakci na odkaz tazatele:
Je to jen další způsob jak vydělat na důvěřivosti a nevzdělanosti lidí. Píše se tam pár elementárních nesmyslů

lukas.zmizik

Já moc nevěřím tomu, že zařízení z odkazu bude fungovat – je to něco jako byl kdysi filtr elektřiny z jaderné elektrárny.

Na druhou stranu ohledně výzkumů škodlivosti musím říct, že mobilní telefony tady nejsou až tak dlouhou dobu, abychom mohli posoudit jejich vliv na člověka, kterému je 50 let a používal mobil denně od první třídy na základce.

Na principu mikrovlnného záření se ohřívají potraviny – žádná mikrovlnka „nepřidává“ do pokrmu nic, z čeho bychom mohli dostat rakovinu, pouze se díky vysoké frekvenci – 2.4 GHz (stejnou frekvenci má i domácí wifi) molekuly ohřívají a zejména pak molekuly vody se vypařují, proto vypadá jídlo z mikrovlnné trouby oschlé a divné, ale rozhodně není rakovinotvorné.

Vysílač v mobilním telefonu si představte jako mini mikrovlnku s minimálním výkonem – mobily využívající 3G sítě pracují na frekvenci 2.1 GHz.

Nároky na čím dál rychlejší mobilní internet, který se zrychluje úměrně s vyšší frekvencí (která je náchylnější na rušení) si vyžádal vývoj tím směrem, že se snížil vysílací výkon na přístrojích, zato je větší hustota mobilních vysílačů. Staré přístroje typu Nokia 5110 měli vysílací výkon daleko vyšší.

Samozřejmě vyšší výkon vysílačů ovlivňuje i mužskou potenci, proto chodily v minulosti vybrané typy oprav televizních vysílačů za provozu provádět pouze ženy. Nevím jak moc může mužskou potenci ovlivňovat mobilní telefon nošený denně kapse u kalhot.

A ještě k zařízení samému – píše se na webu, že reguluje kmitočtové špičky – ten signál má určitý průběh a je to nosná vlna dat, které příjmač dekóduje. Pokud ten signál bude nějaký výmysl upravovat, pak se dočkáme akorát tak výrazné chybovosti příjmač vs vysílač a rychlého vyčerpání baterie.

Drap

Nejlépe netelefonovat a mobilní telefon nepoužívat.

anonym

Ničím se nebráním. Těch pár minut za měsíc, kdy mám mobil u ucha?

mosoj

Ano dalo se to čekat. Měl jsem otázku rozdělit na dvě části. Jednu týkající se škodlivosti VF záření a jednu týkající se jakéhosi pofiderního čipu.

Keplerovi připomínám škodlivost a nebezpečnost silného záření vydávající jakýkoliv radar. Je to stejné záření jako z mobilu pouze silnější, na druhé straně mozek je daleko citlivější.
Nevím jak jsi starý, ale dříve vojáci,. kteří sloužili u radarů a měli tu možnost, se před vycházkou nechávali krátce ozářit za účelem volných sexuálních radovánek. Tím v žádném případě neříkám že to bylo rozumné chování.

Časopis o mobilech o škodlivosti VF záření určitě psát nebude. To by rychle skončil.

Doporučuji si sehnat bezpečnostní předpisy pro obsluhy radarů. V každém případě tvrdit, že VF záření z mobilů je neškodné, je nezodpovědnost. Je pouze slabé, ale mozek je mozek. Také nebyl zcela prozkoumán.

Kepler

Nemůžeš srovnávat radar o výkonu miliónkrát větším s mobilem. Když se postavíš do jeho vyzařovacího pole, může tě to pomaličku uvařit. Rakovinu ale nedostaneš. Vím, že Britové používali radar k ohřevu potravin. Tehdy se o tom záření nevědělo skoro nic a tak vznikaly různé pověry, vč. dočasné sterilizace. Nikde jsem netvrdil, že záření z mobilů je neškodné a žádný soudný člověk se toho taky nedopustí.

mosoj

Na tom jestli je záření z mobilů škodlivé, není třeba aby pracovali vědci. To se dávno ví. Plést do toho mikrovlnky jaksi není na místě.
Hlavu do mikrovlnky nikdo nestrká, a záření je dostatečně odstíněno.

mosoj

http://photo.u­loziste.com/?fot­ka=8acc5142d1ccc04­8.jpg&d=vf684­4ff1a01e94f&si­ze=6