dnb

Jak řešit nespavost bez alkoholu v krvi a bez konzumace určitých léků od psychiatra?

Už delší dobu řeším problém týkající se mé nespavosti. Zkrátka neusnu nebo nemůžu spát, pokud nemám alespoň 1,5 promile. Existuje něco přírodního na spaní aniž bych musel brát nějaké prášky od psychiatra?

Odpovědi
zjentek

Nechci radit blbě ale než ten chlast, zkusil bych raději nespat 🤷‍♂️

da ny

Základem je vytvořit v místnosti, kde spíte „vhodné podmínky“, bez rušivých elementů /obecně známo, zde mnohokrát probíráno).
Hlavu v posteli u pevné zdi, ideálně na sever, případně na východ (ne na západ, jako do hrobu).
Eliminovat zloděje melatoninu (zelené, modré světlo, obrazovky, MT v jiné místnosti atd.)
Čistá hlava, nic nerozebírat, nečíst před spaním, nesledovat „krváky“.
Žádná těžká jídla před spaním, ne mléčné produkty, ne ysoký obsah bílkovin. Nechodit spát hladový!
Zbavit se závislosti na alkoholu. Ve večerních hodinách teplé kakao (ublíží jen dětem, dospělému může prospět). Později bylinkový čaj, meduňka apod. Kapky/tinktura z kozlíku lékařského.
Případně přírodní tablety na spaní.
Dostatek Mg (!) pro vůbec nějakou vstřebatelnost společně s vápníkem. Doplnit. Nedopustit k deficitu vitamínů skupiny B
https://www.i­receptar.cz/zdra­vi/caje-na-spanek.html
https://www.i­receptar.cz/zdra­vi/nemuzete-usnout-zkuste-valerianove-kapky-z-kozliku-lekarskeho.html
Zásady spánkové hygieny:
https://www.mpo-matrace.cz/ob­sah/nejlepsi-spanek-spankova-hygiena?gclid=E­AIaIQobChMIg56H5t6p-wIVqguiAx2UEg­HYEAAYBCAAEgKOc­vD_BwE

Filip84

Poruchy spánku jsou, v drtivé většině případů, civilisační nemocí a jejich řešení je rozpletení propletence zlozvyků, návyků a bloků / mindráků atp., s čímž si sám neporadíš, chce to psychologa.

V naší společnosti alkohol pomoct nemůže, ani troška, ne, nikdy. Protože my máme k alkoholu tak bisarní vztah, že to pak končí právě takto: 1.5‰ „na dobrou noc“. Tím musíš začít, protože dokud nebudeš „čistý“, dál to nepůjde.

Pak to, co Ti vypsala Dany.

Já Ti ještě doporučím odnést Goebbelsovu skříňku do elektro odpadu (nebo prodat na Aukru, to je dokonale nepodstatné), placatý přístroj vyměnit za klasický mobilní telefon (a jestli placatý přístroj potřebuješ v práci, tak fajn, měj ho v práci ve skříňce / šuplíku, dojdi do práce, zapni ho, skončíš práci, vypni ho), a jestli nemáš sílu netahat notebook do postele pár hodin před spaním, tak s laptopem nalož, jako s Goebbelsovou skříňkou a kup si klasický stolní počítač a ještě k tomu ušetříš.

To je úplný začátek. Pak si musíš den rozdělit na čas k práci, odpočinku, relaxaci. Jít se každý den projít, projet na kole (třeba můžeš jít do práce pěšky, nebo jet do práce na kole).

A pak už poradí psycholog.

Darcy

máš správu + pro kohokoli kdo tu narazí na tuhle otázku, a odpovědi, zkuste raději homeopatika a nepodceňujte je. A vždy pomůže rozhovor s lékařem a psychologem. Klidně i v jiném městě, je to lepší, než si nechat automaticky předepsat benzodiazepiny (barbituráty snad ani nikdo jen tak nevydá), ze kterých jsou obludmé závislosti, takové že problém s 1,5°% bude jenom hračka oproti tomu.
Nikdy nemíchejte chlast a léky, a ty na spaní už vůbec. Na začátek a bez chlastu – Lavekan nebo Sedatif PC.

Filip84

Darcy: znak „‰“ se píše na klávesnici tak, že zmáčkneš Alt a napíšeš „0137“. 🙂

Darcy

krásna rada Filipe, ale píšu z mobilu – tam něco jako spodní index není…
(Já totiž nikdy nesedí u PC kvůli něčemu co není práce).
Pointu ale pochopili všichni. Až na jednoho 😉👌🏻 že.