JAK REKLAMOVAT ÚSPORNOU ŽÁROVKU

PO ROCE MI PŘESTALA SVÍTIT ÚSPORNÁ ŽÁROVKA A PRODAVAČKA MI NEUZNALA REKLAMACI,PRÝ KDYBYCH S NÍ TOLIK NESVÍTIL TAK VYDRŽÍ DÉLE. TAKŽE MI PŘIPADÁ ŽE V TÉHLE REPUBLICE TO FUNGUJE TAK ŽE KDYŽ CHCETE ABY TO CO NEJDÉLE VYDRŽELO TAK TO MOC NEPOUŽÍVEJTE.

Nejlepší odpověď
alexandra

A jak může prodavačka vědět,jak dlouho jste s ní svítil.Žárovka je snad od toho aby svítila i kdyby jela pořád.Záruku máte dva roky a musí Vám ji vyměnit,nebo vrátit peníze.Jinak si nechte zavolat vedoucího prodejny a zeptejte se ho,jestli mu stojí za to,aby jste si šel stěžovat na obchodní inspekci.

Další odpovědi
Jakub

Úsporná žárovka má garantovanou předpokládanou dobu životnosti a pokud je možné odvodit jak dlouho byla používána a tuto dobu nepřekročila, je možné tuto reklamaci uznat. Záleží to , ovšem, na přístupu prodávajícího.
Lze se také obrátit na Státní obchodní inspekci, jestli vám to stojí za to.

Draik

Není bohužel pravda, že žárovka má záruční dobu dva roky a v té době vám musí zboží vyměnit, nebo vrátit peníze. Neméně důležitá je i doba životnosti, která se se zárukou často zaměňuje. Pokud se se žárovkou (ať už úspornou či normální) svítí často, je možné „vyčerpat“ dobu životnosti klidně během půl roku. V takovém případě už ji reklamovat nelze – svůj účel splnila. Pohrozit prodejci ČOIkou klidně můžete, ale s ní nebo bez ní bude třeba zpracovat znalecký posudek, který bude stát v řádu stovek a prodejce vám ho uhradí jen v případě, že bude hovořit ve váš prospěch. Jinak nemáte právo na místě žádat výměnu žárovky, či vrácení peněz – pokud jste přišli zboží reklamovat, musíte se smířít i s reklamačním postupem, což je až měsíc čekání, kdy se zboží pošle výrobci, který výrobek přezkoumá a reklamační žádost vyhodnotí. Může ji zamítnout, vy ji pak pošlete zpět což je v horším případě další měsíc čekání … pak už je na vás, jestli vám to celé stojí za to kvůli cca 100 – 200 korunám, které většina z nás utratí během týdne či dvou za úplné zbytečnosti zbytečnosti. V případě normální žárovky za cca 15 korun mi reklamace přijde naprosto absurdní.