Jak propojit šasí gramofonu s diamantovou jehlou s domacim kinem zn. Panasonic?

Mam starsi typ gramofonu s diamantovou jehlou bez zesilovace a chtel bych si poslehnout stare gramodesky pres nove domaci kino zn. Panasonic. Co proto musim udelat? Jake komponenty jsou potreba? Dekuji!

Nejlepší odpověď
Hlada

Jestli se jedná o magnetodynamickou přenosku, tak mezi ní a zesilovačem musí být korekční předzesilovač s charakteristikou RIAA. Předem je tedy potřeba zjistit, jestli předzesilovač už není v gramofonu nebo domácí kino nemá vstup pro magnetodynamickou přenosku. Předzesilovač se dá koupit samostatně. Přizpůsobit konektory už není žádný problém.

Další odpovědi
tuCZek

záleží zda má domácí kino nějaký vstup-nejlépe cinch,pak by to neměl být problém

myslimcivim

Také gramec musi mít nějaký výstup.Lze předpokládat, že má kulaty 5 kolíkový konektor. Pak si musíš koupit kabel, který tyto konektory má. 5-ti kolík – cinch.
Pokud je gramofon jestě starší, pak bude mono – a knektor může být jen 3-kolík. Ještě starší pak bude vybaven jen nějakými dvěmi zdířkami a to už vyžaduje „odbornější“ zásah.