leporela22

Jak zjistit výkon subwooferu?

Dobrý den
Mám v autě subwoofer, už ho mám nějakou dobu, ale nikdy jsem nezkoumal jaký má výkon. Žádný štítek tam není a žádnou krabici nebo manuál už taky ne. Dá se nějak přibližně zjistit jaký mají výkon? Nebo jak to změřit a spočítat aspoň přibližně, vím že RMS nemůžu naměřit protože bych to musel testovat. Jediné co jsem zjistil je odpor reproduktorů.

Nejlepší odpověď
BergySeltzer

Měl jste vymontovane samotné repro, pakliže se nachází v nějaké bedně? Na boku krytu cívky by měla být nálepka. Jestli ani tam, zkusil bych najít repro podle obrázků na netu např. zadáním rozměrů v palcích a pak hledat a hledat.. Šance tam myslím je. Jinak se domnívám, že by šel výkon zjistit jen destruktivní metodou.

Další odpovědi
hapiky

Výkon subwooferu je daný zesilovačem a reproduktorem. Ze základky musíš vědět, že výkon P = U x I. Je potřeba změřit odebíraný proud – ztráty (10až40%).