Judynaa

Jak probíhá přibližně koupě koně ? Co se děje když se za určitým koněm přijedu podívat popřípadě bych si ho chtěla rovno

Doplňuji:
rovnou odvést ? Co vše to obnáší ?

Nejlepší odpověď
anonym

U koupě koně platí, že je vyšší nabídka než poptávka. Zlaté pravidlo říká, že pokud se ti na koni cokoliv nezdá, uvědom si, že za rohem je k mání levnější a lepší kůň. Nejsi natolik zdatná abys mohla koně kupovat sama, vezmi si s sebou někoho,kdo tomu alespoň trochu rozumí. koně si musíš vyzkoušet v činnosti, ke které si ho pořizuješ. Znamená to, že si koně sama (nebo tvůj doprovod) vyzkouší pod sedlem nebo v tahu atd. vyzkouší se jak je ochotný snášet ošetřování, zda není lechtivý, netkalcuje, ochotně zvedá nohy, nechá si ošetřovat kopyta a nebo nemá jiné zlozvyky. Kůň musí být v dobrém zdravotním stavu tj. nesmí mít výtok z očí, z nosu, podívej se mu pod ocas, zda netrpí průjmem, na stav srsti
a hřívy, zjistit zda kůň není dušný, nebolí ho záda, na stav kopytní rohoviny atd.. Podívej se, jakou má chuť k jídlu a čím je krmen. Poptej se prodávajícího
na zlozvyky, čeho se kůň leká, jak snáší případnou samotu atd. U koní vyšší cenové hladiny se vyžadují RTG kopyt aj. veterinární osvědčení. Vyvaruj se především koupi „ze soucitu“ to je nejhorší volba. V případě, že se rozhodneš koně koupit, je třeba přistoupit
k sepsání kupní smlouvy, jejíž součástí musí být možnosti odstoupení od smlouvy, původ koně, jeho případná výkonnostní licence, pojištění, aktuální vakcinace
a odčervení, podmínky transportu aj. Rozhodně nekupuj koně sama, ale s někým zkušeným, příp. s veterinářem, protože případné handlířské praktiky nemáš šanci prokouknout a reklamace bývají velmi složité, léčení nemocného koně velmi nákladné a kůň se zlozvyky může být nebezpečný a dále neprodejný.

Další odpovědi
Drap

Co to obnáší ? To je snadné. Dohodnout se s majitelem, zaplatit, převzít doklady, naložit koně a odjet. Potřebuješ k tomu majitele koně, který ho chce prodat, dostatečnou sumu peněz na které se dohodnete a zajištěnou dopravu koně vhodným vozidlem.

honza19hk

pokud ho máš kde ustájit ihned po koupi,tak ti stačí prachy na zaplacení a teréńák s přívěsem na koně.