Frantich

Jak přidat do PC RAM? Mám dva sloty prvni osazeny 1GB ram do druheho chci stejnou

Mám PC dva sloty na RAM v prním je 1GB a druhý je volný.Když si seženu druhou stejně velkou jak jí tam přidám?Stačí jen zacvaknout nebo je třeba i nějaká instalace poraďte děkuju :)

Nejlepší odpověď
anonym

Nemusí být stejně velká, mám to ověřeno, v PC jsem měl 1GB/2GB a jelo to v pohodě, stačí zacvaknout a jede, ale při cenách pamětí bych si koupil už rovnou 2 × 4GB jestli nemáš 64bit OC tak to ale nevyužiješ.

Další odpovědi
david22

Pokud bude stejného tipu, tak stačí jen zacvaknout(počítač musí být vypnutý) a po zapnutí by to mělo fungovat.
Zdůrazňuji, musí jí o naprosto totožný tip paměti.

Hlada

Stačí jen zacvaknout. Ideální je, když jsou oba moduly shodné. Není to ale nezbytné. Mohou být různé velikosti, různé rychlosti a od různých výrobců. Pochopitelně se zvyšuje pravděpodobnost nekompability. Při takovémto doplňování ale často jiná možnost není. Je proto potřeba si s prodejcem předem dohodnout možnost vrácení.