Makuššš

Jak převézt kotě?

Na prázdniny si chci jet pro jedno koťátko, ale nevím jak, a co pro něj potřebuji. Jasně, řeknete si přece přepravka, ale co když to kotě tam nebude chtít? A co potom? Nic mě nenapadá. Potřebuje nějakou potravu na cestu? Napadlo mě, jestli by se mohlo dát do nějaké krabice od kartónu, ale nevím. Mimochodem, to kotě uvidím poprvé. Tak prosím nějaké rady. Děkuji

Nejlepší odpověď
dubraro

Pořiď normální přepravku, stejně ji budeš potřebovat když budeš kočku vozit k veterináři. Na dno něco měkkého, třeba starý ručník. Hodí se i savá podložka, třeba jednorázová plenka, kdyby se po cestě počuralo. Pro hodně malá koťata se dává do přepravky láhev naplněná teplou vodou, aby se u ní mohly ohřívat. Běžně jsem vozil koťata v autě v přepravce mezi Prahou a Ostravou, cca 4 hodiny cesty vydržely bez problému na jeden zátah. Není dobrý nápad vypustit je někde aby se vyvenčily – utečou a ztratí se. Raději ať se v přepravce počurá.
Pokud bude na přepravu dost času, je dobré nechat přepravku nějaký čas otevřenou v blízkosti kotěte, aby si ji mohlo prohlédnout a zvyknout si. Možná se samo naučí používat ji jako pelíšek. Pokud čas není, prostě kotě chytíš a do přepravky strčíš a zavřeš – nedá se nic dělat. Nějaký čas bude nadávat a pak nejspíš usne.
Doma bys měl mít pro příchod kotěte všechno připravené – záchod, pelíšek, misky s krmením a vodou atd. Když kotě přineseš, vypusť jej nejdříve jen do jedné místnosti, v blízkosti jeho záchoda. Nejspíš se hned půjde vyčurat a pak začne průzkum. Nech jej v klidu si všechno prohlédnout, nesnaž se s ním hned mazlit. Pokud je socializované, brzy k lidem samo přijde.
Další rady viz „Návod na kočku“ v odkazu.

Zdroj: http://www.kocky-online.cz/dow­nload/navod_na_koc­ku_20.pdf

Další odpovědi
Alesh

Tak asi záleží, jak dlouho ho budeš převážet. Pokud se jedná o transport řádově v desítkách minut, tak stačí krabice s dostatečnými dýchacími otvory. Krabice musí dostatečně velká, musí mu umožnit aby se mohlo postavit, tj. nenutí ho být přikrčené.

nyjono

Záleží na tom, jak dlouho a jak. Jestli autem nebo busem nebo vlakem, … V létě už asi bude dost teplo. Bude lepší se držet ve stínu.
Zkus si půjčit přepravní box. Na dno něco měkkého.
Je dobrý, pokud cesta bude delší, vzít misku a do láhve vodu a při zastávce mu dát možnost se napít, chvíli mu na to dej.
Bude ve stresu z neznámého prostředí, zvuků, pachů, …

Richien

Určitě přepravka, naše štěně tam taky nechtělo, ale muselo si zvyknout…

ivzez

Co je „krabice od kartónu“?

Chápu, že je to pro tebe asi lákavé, ale měl/a bys myslet i na to, co
je vhodné pro kotě. Tomu bude lépe u lidí, kteří si je vezmou natrvalo.
Nebylo by rozumnější změnit názor a kotě si na prázdniny nevozit?

pepíka

Stačí přepravka a nebo krabice je koťátko miminko? Tak jestli jo určitě mlíko teplé do injekce.