Angi-Shy

Jak poslat balík do zahraničí levně? Kolik by stálo poštovné pro tento balík?

Jedne pani se hrozne libi me vyrobky z koralku, ale bydli v usa, virginii. Balik by mel ani ne 1kg a rozmery v: 14cm, š: 14cm, h: 5cm
Na webu jsem nasel hodne kalkulatoru, ale vsechny postovne vypocitavaj na 900–3000kc.
Do zahranici jsem posilal jen jednou pred mnoha lety pres normal ceskou postu kde to stalo asi 150kc, tak nevim, co je to ted za ceny, nevyznam se v tom. Poradi nekdo?

Odpovědi
seraphico

Cena poštovného Vašeho balíku mi přes Českou poštu vyšla na 334 Kč (ekonomicky).

https://www.pos­taonline.cz/kal­kulacka-postovneho

Kelt

Zjistěte si na poště cenu takového balíku. Pak si spočítejte náklady za práci, připočítejte cenu za balík, spojte se se zákazníkem, uvedete mu cenu se vším všudy i třeba něco navíc, no a až dostanete peníze, pak balík pošlete.

Jakub Tlapal

Přeprava zásilky do zahraničí není v dnešní době vůbec žádný problém 🙂 . Jen je teda potřeba počítat s tím, že to bude trvat o trochu dýl a nebude do za 80 Kč jako po Republice. Já posílám balíčky do zahraničí docela často a vždycky v pořádku dorazily 🙂 .

cochee

Aniž bych zjišťoval podrobnosti, tak ano, takové ceny dnes mohou být, samozřejmě vypočítávají se z rozměrů a/nebo hmotnosti. Když něco kupuji nebo dražím na eBay, tak ceny za přepravu z Ameriky jsou fakt raketa – většinou kvůli nim to neklapne, protože cena dovozného (plus DPH a příp. clo) převýší cenu samotného zboží i násobně.

Poznámka ke Keltově odpovědi: „cena se vším všudy“ nemusí být pro zájemce konečná, protože se zásilky zmocní američtí celníci a napaří na to clo a americkou obdobu DPH, takže to se ještě prodraží ;)