polak

jak odsroubovat hodne zatahnuty sroubek

mam jednu lampu a potrebuji ji rozebrat ale sroubky nejdou povolit ja na to

Odpovědi
Janeček

Prodávají se na to speciální přípravky, které se na takový spoj kápnou, bohužel obchodní název neznám. Já jsem někdy použil pár kapek brzdové kapaliny, chvíli počkat a pak to zkusit. Nepůjde li to, nezbývá asi nic jiného, než spoj odvrtat.

fukinaj

Máš-li šroubky dotaženy takzvaně „na krev“,kromě odvrtání nepomůže asi nic.Ale třeba zarezlé šroubky se již dlouho povolují brzdovou kapalinou,jak odpověděl Janacek,jenže jedině ČERVENOU,ta se už nepoužívá,tudíž je těžko k sehnání.Zkus sprey,jež nazývá se YIELD EXTRA od firmy Chemsearch

honza19hk

doplnění k předešléodpovědi: zkus olej WD 40