takyna

jak napsat odvolání k usnesení o snížení výživného

Nejlepší odpověď
anonym

Předpokládám, že víte, jak má vypadat hlavička takového odvolání. Takže pod ty povinné formality napište, že podáváte Odvolání ve věci určení výživného (číslo jednací atd.)
Pod to přijde zdůvodnění, proč žádáte o snížení výživného a nakonec návrh na vynesení rozsudku ve věci stanovení výživného – snížení výše výživného na částku …Kč.

Nezapomeňte dolů uvést počet vyhotovení návrhu, která předáte soudu (zpravidla 2).

Další odpovědi
anonym

Jako každý úřední dopis.
Adresovat příslušnému soudu (krajský, městský, obvodní apod) prostřednictvím soudu, který rozhodl. Hlavně uvést číslo jednací rozhodnutí, výroku, rozsudku.
Ve věci nezletilého, jm+příjmení, narození, bydliště. žádám o zvýšení výživného, důvody zvýšení (školné, kroužky, záliby aj.) a nakonec tvoje jm+př s adresou, datum.
A taky to mít minimálně 3×, jedno se založí do spisu a další jde účastníku řízení, jedno ti zůstává ( pokud bude více účastníků, tak každý kopii).