Ivetka303

Jak nachystat fotku pro tisk ve fotolabu?

Potřebuji fotku na velikost 10 × 15 cm, jak nebo v čem mohu fotku nachystat na tento rozměr? Děkuji
Doplňuji:
Jo ve fotolabu mi sdělili, že bych na fotce hlavu i nohy měla zarovnany s fotkou. A změnu nedělají…

Odpovědi
hanulka11

ty ji nemusíš nijak chystat , nahraj ji na cd a oni ti ji udělají -při objednávce požádáš o tuto velikost .

baghira

Pohlídej si poměr stran (10×15 = 2:3) aby ti případně nevhodně neuřízli okraje, a jinak nic neřeš (hlavně nic nezmenšuj), oni si s tím poradí.

mosoj

Pokud je to tak, musíš si je sama ořezat na poměr 2:3 tak jak ti to vyhovuje.
Umí to téměř každý jednoduchý editor fotografií.
Je to divné ale dobrý fotolab umí i poměr 3:4 na papír 2:3 s tím, že tam jsou na dvou stranách bílé okraje a nic se neořezává. Nevyužije se na 100% velikost papíru.

Většina foťáku fotí v poměru 3:4 a pokud se to dává na 10 × 15 fotpapír a nemá to být zdeformované musí něco odpadnout. Novější foťáky mají volbu focení 3:4 nebo 2:3. Pokud to mají a dávaš to do fotolabu je dobré tak již fotit. Bohužel moc foťáků tuto volbu nemá.
Doplňuji:
Oni se tím kryjí proti reklamacím. U nich to udělá automat a je mu jedno co ořízne. Pokud si to uděláš sama, máš to pod kontrolou a většinou je kompozice udělaná tak, že to jde bez újmy na obrazu. Jiné nároky mají ale lidé kteří se fotografií více zabývají. Ti ale již komponují podle toho jaký budou mít výstup.

Sůwa

Jednoduše v programu Picasa 3, všechno tam najdeš 🙂.