Tydýt

Jak na povodňovou zónu? Snížení ceny pozemku?

Ahoj, řešíme koupi pozemku vedle kterého teče „strouha“ do které teče voda převážně z polí.
Realitní makléř nám dodal papír znázorňující oblast povodňové zóny pozemku a týká se ho 100letá voda.
Ale podle portálu české kanceláře pojistitelů, spadá pozemek do 3 povodňové zóny ze 4, a tedy se ho týká 50 léta voda.
Mohu nějak žádat o snížení ceny pozemku přímo makléře s odůvodněním rizika povodně a investice do opatření proti tomu?
Nehledě na to že pojistit dům ve 3 oblasti je problém. A když se to povede je to nákladné, ale s tím počítám, ale chtěl bych ponížit cenu pozemku.
Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
_Bůh_

Cena by to samozřejmě měla reflektovat. Těžko říct, jak velká sleva by to měla být. Tu musí určit trh. Tudíž až provedete transakci, tak uvidíme, jaká sleva to má být. Ano, je to příklad důkazu kruhem. https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/D%C5%AFkaz_kru­hem

Další odpovědi
da ny

Můj názor je bič a pryč. Nebo risk. Jestli Vám někdo sníží cenu pozemku, je ve hvězdách ;)
Dnes máte problém pojistit i přízemní byt (do 3m). Jak teče kolem do 500 – 1 000m nějaká voda. Mne, ve městě, zachránilo tzv. zvýšené přízemí. Kanceláře pod námi pojištěné nejsou.