Lubko

Jak na neplatící firmu?

Jaký je správný postup při vymáhání finanční pohledávky? Jsem firma a jiná firma mi dluží za zprostředkovatelské služby. Všechny potřebné podklady mám. Poslal jsem jim fakturu, na kterou nereagují. Co teda dál? Jistě existuje správný právní postup před soudní žalobou. Co se musí všechno před tím udělat?

Nejlepší odpověď
alenka901

Pokud dlužníkovi pošlete nejprve neutrální připomenutí se, pak urgenci a vzápětí 3 upomínky, nakonec výzvu k úhradě s upozorněním, že pohledávku budete vymáhat, ani na jedno dlužník neodpoví (hraje mrtvého brouka), telefony nezvedá, nebo se zapírá, dále podáte platební rozkaz, který soud zruší, protože dlužník si nepřevezme obálku, pak začnete projevovat kreativitu také.

Další odpovědi
Dandi

Zkusil bych pohrozit dopisem od právníka. Pokud to nezabere, tak se s pohledávkou jděte k soudu.

Attack-design

zkuste pohledávku odprodat, dnes je spousty vymahačských firem, např. Eos.....