kocickaaa

Jak může obyčejný člověk přispět k zlepšení znečistění vody, kromě toho že do ní nebude házet odpad?

Nejlepší odpověď
www

Omezit saponáty, čistící prostředky, nesplachovat odpad z kuchyně, nepoužívat drtič odpadů, omezit spotřebu vody, nevylévat olej ap. do kanalizace atd., atd. Stačí jen myslet.

Další odpovědi
anonym

Na prani jsou pak k dostani praci kastany – prirodni a na myti nadobi mozna take neco je – prirodniho … plus mydla , sampony , sprchace … -iv-

Deli

Čistidel přátelských k přírodě je mnoho, zrovna minulý týden jsem kupovala tablety do myčky šetrné k přírodě.
A jinak – my třeba čistíme břehy a koryto potoka, který teče naší vsí. Hlavně vždy po velké vodě.

kudm05s

Souhlasím, ale paradox je, že čím šetrnější čistící prostředek na nádobí a na praní, tím horší čistící účinnost.

ValkyraR

Tak tak.jak se tu psalo výše…+ je potřeba si uvědomit, že všechno souvisí se vším.Na vodu má vliv také půda,hnojení,kácení lesů.....není to úplně jednoduchá otázka.Co se týče těch pracích prostředků-dovoluji si sem poslat odkaz na recept na tzv: Prací jelení sliz.Vím, že to zní poměrně nechutně,ale funguje to.Sama mám odzkoušeno!Výroba za kačku,žádná chemie a navíc pěkně a vyprané prádlo.

Zdroj: www.mimiangel­.cz/story/lev­ne_setrne_pra­ni_aneb_sila_sli­zu