jana91

Jak moc se utraci elektrina pri zapojenych vecech v zasuvkach? A je to bezpecne?

Napr. vypnuta televize, mikrovlnka, nabijecka od notebooku/mobilu atp. Predem vsem dekuji za nazory a odpovedi.

Nejlepší odpověď
anonym

Zde si přečti kolik žerou elektřiny spotřebiče v pohotovostním režimuhttp://www­.energetickypo­radce.cz/cs/us­pory-energie/domaci-spotrebice/spo­trebice-s-rezimem-stand-by/

My doma máme všechny spotřebiče tohoto typu zapnuté ve vypínací zásuvce, čili vypne se celá zásuvka a spotřebiče jsou bez proudu.
Jediný spotřebič který jde celý den je lednička s mrazákem.

Další odpovědi
suaeda

Už dříve jsem si koupil měřák. Viz příklad na netu:
http://www.con­rad.cz/mereni-spotreby-energie.c93243
Stačí jej zapojit do zásuvky před spotřebič. Umí měřit běžné základní věci jako okamžitou spotřebu ve wattech,což je dobré hlavně na zjištění stand-by. Je dobrý i na měření spotřeby za nějaký čas v kWh. Výborně změří spotřebu chladničky za určitý čas (24 hod) a pak stačí pronásobit 365 a cenou za kWh.
Bohužel jiný problém je ve stálých platbách. Všichni dodavatelé (voda, elektřina, plyn) nyní většinou moc nezvyšují cenu za spotřebovanou jednotku, ale běžné stálé měsíční platby (za vodoměr, el.hodiny, jističe). Je to velký nešvar současné doby. Nejvíc mne dostalo ač to s tématem nesouvisí, stále platby za používání software (Office 365 a d.)

brillant

Sice starší článek, ale stojí za přečtení. http://www.cnew­s.cz/elektrina-kolik-vas-stoji

Klaproth

Nebudu se vyjadřovat ke spotřebě, odpovím pouze na druhou část dotazu. Ne, není to zcela bezpečné. Připojený spotřebič bez dozoru představuje za jistých okolností bezpečnostní riziko. Požárů, např. od ledničky, už několik vzniklo.

jmhad

Pokud je spotřebič vypnutý, žádnou elektřinu nespotřebovává i když je zástrčka v zásuvce správně, tedy když jde fáze ze zásuvky na vypínač spotřebiče. Pokud by byla obráceně, může dojít k nepatrné a běžně nezměřitelné spotřebě. Něco jiného je tzv. pohotovostní stav televize,počítače a pod kdy je spotřeba několik watů.

lexx

zcela nepatrně, pohotovostní režim (stand-by) je cca 1–2W a to elektroměr ani neregistruje ale například fax odebírá v klidu až 15–20 W a to už je znát, v nepřítomnosti obsluhy je bezpečnější a jistější vytáhnout vidlici ze zásuvky

ReHu

Také používám vypínací zásuvky.
Z bezpečnostních i úsporných důvodů.