ReHu

Jak má cyklista upozornit protijedoucí auto, že ho oslepuje dálk.světly?

Jaké možnosti má cyklista ( s rozsvícenou přední (i zadní) blikačkou a předním led světlem, že protijedoucí auto svítí dálku.světly a cyklistu oslepuje?
~~~~~~~~~~~~~­~~~~~~~~~~~~
Barbakan, dík 🙂.
Dobrý nápad. Bliknu laserem.
Jen nemám zkušenosti. Na upozornění bude stačit výkon do 5 mW?
Nebo raději 5–9 mW?

http://laser-shop.cz/cs/70-dle-vykonu

Nejlepší odpověď
anonym

Já si dávám před oči ruku a na auto mávám.Zatím to každý řidič pochopil a ztlumil.

Další odpovědi
štamgast

Těžko se to gesto vysvětluje. Střídat zaťatou pěst s rozevřenou dlaní.

JájsemRaibek

O tomto jsem též několikrát přemýšlel a říkal si, že si vezmu do košíku třeba tu malou baterii 12V 2,5Ah, není zas tak těžká a jeden dálkový světomet s halogenkou. To na probliknutí protijedoucího oslňujícího řidiče stačit bude. Už vidím jak čučí, že na něj kolo takto zasvítí.

Já bych použil laser většího výkonu a uřízl bych mu kus kapoty, aby si to pamatoval :D :D

anonym

Použij laserovou svítilnu -paprsek!

gecco

Nemá šanci – žádná běžná baterka ´nepřesvítí´ přední dálková světla auta…
Ale lepší, než jen blikačku, je mít v předu světlo ke svícení na cestu (skloněné na silnici) a vodorovně postavenou blikačku – která právě snáze upozorní protijednoucí řidiče.
😉

lexx

může asi tak jenom nadávat, na cyklisty se ohledy neberou, podřadní tvorové co nemaj auto a není jich škoda

bolak

Moje gesto "stočit to do příkopu " pomáhá skoro vždycky, někdy i řidič zastaví.

střevo

má zatroubit
každej má sebou trumpetu

ReHu

Raibek, taky mě napadlo vzít s sebou nějakou šajnovačku. Která by ale nevážila 3 kg.
Víš o něčem?
Pošli odkaz 🙂.
Dík 🙂

JájsemRaibek

http://elektricka-vozitka.heure­ka.cz/sunnyway-oloveny-akumulator/

ReHu

A jak k tomu připojím světlo?
Nějaká halogenka má příslušný konektor?

gecco

Lépe LEDka – při srovnatelné svítivosti má řádově nižší odběr a je mechanicky mnohem odolnější…
😉

gecco

Ještě cenově jakžtakž přijatelný – https://www.led­sviti.cz/stri­brny-led-reflektor-12v-10w-bila/
😉

ReHu

Ten reflektor těžko povezu na kole.
A led baterku mám na řídítkách.

rigormortis

Mám z číny čelovku s dvojnásobným výkonem 2000lm, vždycky si ji trošku dám nižejc a když někdo otravuje tak stačí pohodit hlavou nahoru a oni pochopí.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=1L45FEG1_A0

gecco

JájsemRaibek → na teréňáčku mám na střeše 4 × 120 W halogenů (to už spíše rentgenuje, než svítí) – a čuměj i kamioňáci, když neztluměj…
Na Slovensku se pak rychle opět učej tlumit dálkové řidiči dodávek…
😉

ReHu

Gecco, vždyť to píšu. Přední blikačka + přední světlo. Obojí v provozu.

3 gesto ruky před očima pochopili, 4. trotl, nepochopil a já jen tak tak zastavila.

Ve dne vedro, tak jsem vyrazila až ha večer a projížďka se trochu protáhla.

gecco

Promiň – já tu otázku blbě přečetl…
😉
No jo – někteří řidiči na chodce/cyklisty kašlou (a někteří vidí tak mizerně, že je prostě nevidí)…
___
Hlavně, že to dobře dopadlo.
😉