stana73

Jak je to s Wi-Fi? Mám používat doma „drát“, nebo Wi-Fi? Jaký je v tom rozdíl?

V rychlosti asi žádný,ale neškodí třeba ty vlny?Můžou mi jen tak poletovat po bytě?

Nejlepší odpověď
tom004

Podle užívání. Máte-li stolní počítač tak drát. Když používáte notebook,doma,na zahradě nebo v jiné místnosti,pak wi-fi,i za cenu snížení rychlosti přenosu.

Další odpovědi
Michal Kole

Pokud máte rychlost internetu do 30–40 mbps tak můžete mít doma WiFi. Pokud máte net rychlejší tak by to wifi brzdilo. Papírově WiFi dosáhne rychlosti 54 mbps (záleží podle jakého standardu).
Prý vlny neškodí.

anonym

Rychlost není problém, běžně se dnes už dodávají wifi komponenty třídy 802.11n, které jsou schopny přenášet data rychlostí až 600 Mbit/s

už do začátku bych počítal spíše s wifi. Na kabel se v případě nutnosti připojíte kdykoliv ale bezdrátově pomocí wifi je to zkrátka mnohem pohodlnější a praktičtější, zvláště když doma k wifi připojujete 3 mobilní telefony, tablet, televizi/htpc a dva notebooky najednou – to je pak bezdrát opravdu k nezaplacení

(připojit lze bezdrátově i stolní počítač. Ten obvykle nepodporuje wifi vůbec, ale stačí do jeho usb konektoru dát USB WIFI 802.11n adaptér … vypadá takto http://sitove-karty.heureka­.cz/edimax-ew-7711uan/ asi za 300kč a půjde to snadno)

Jsemtady

Pokud seženeš optickej drát 🙂 tak drát, jinak je to jedno – co prostš seženeš rychlejší za lepší peníze. Kabel bývá stabilnější, u wifi je to dle poskytovatele jak se o to staraj a na wifi má vliv počasí atp – za bouřek to může blbnout. Vlny wifi neškoděj a dnes už jsou stejně všude.

stana73

Po celém bytě mám signál a je to stejně rychlé,díky