JájsemRaibek

Jak je to s registrační značkou na přání?

OK, to vím, vyberu si z volných a nezakázaných, zaplatím 10 tisíc a mám ji. Ale co mě zajímá je to s tou přenositelností značky.
Vždyť mám od každého auta malý techničák. To mi udělají třeba 5 techničáků se zančkou 1A1 11111? Nebo můžu mít na úřadě registrováno jen jedno auto s touto značkou a pokud bych ji chtěl dát z mého Mercedesu na BMV, tak musím zrušit značku na úřadě na meďoura a napsat na BMV?
Nebo si ji jednoduše přešroubuju z auta na auto? Ale co ten techničák?

Nejlepší odpověď
anonym

přenosná je, ale z jednoho auta na další auto, tzn. že by jsi musel to první přeregistrovat na jinou RZ, nebo zrušit a na to další přehlásit za poplatek

Další odpovědi
briketka10

Zde si pročti tento článek:
http://www.mdcr­.cz/cs/Media/Tis­kove_zpravy/O­tazky_a_odpove­di_k_problema­tice_znacek_na_pra­ni.htm

Kepler

Malý techničák s tím nemá co dělat. Rozhodující je velký techničák konkrétního vozidla, kde je uvedeno, kdo je vlastníkem vozidla a jakou má přidělenou registrační značku. Ano, značka je přenositelná, můžete ji použít na další svůj automobil, motocykl či moped, vždy ale pouze na jedno vozidlo. Značka je vázána na konkrétní osobu, nelze ji tedy například prodat další osobě.

briketka10

Nevadí mi to 😁
Jen není vidět úprava.

Kepler

Doufám, že mi briketko odpustíš, že jsem použil stejný zdroj.

JájsemRaibek

Keplere díky, ale v techničáku-malém je napsaná spzka.
To mi tedy napíší do každého stejnou?
Ale co když já si vezmu bmv a manželka mercedes? Jinak já si tam značku předělám, ale pokud vyjedou obě, tak je v techničáku špatně napsané. Pokud si to změním sám, tak je v techničáku jiná.
Chápeš?

Kepler

Nevím, co ti ještě není jasné, je jednoznačně psáno, že to lze provést jen na JEDNO vozidlo.

briketka10

JájsemRaibeku

Na to se zeptej, kde ty značky dávají.

briketka10

JájsemRaibeku

Na to se zeptej, kde ty značky dávají.