Hope2005

jak je to s placenim dane z prevodu nemovitosi,ktera je zatizena hypotekou?

byvala svagrova si vzala hypoteku 438000 na opravu domku ale dostala se do fin.potizi a prestala platit.koupili jsme od ni domek tak,ze ted platime hypoteku misto ni.jinak sme ji zadne hotove penize nedavali. jak je to v tomhlr pripade s dani z prodeje nemovitosti.plati se nebo ne? a kdyz ano tak kdo?.dekuji.petra

Odpovědi
anonym

Není tomu dlouho,co jsem platil daň z převodu nemovitosti.Dům kupovali lidé na hypotéku a já platil cenu odhadní(3%),tedy vyšší než byla cena prodejní.Ale v Tvém případě to bude zřejmě trošičku jiné a tak bych se raději obrátil na finanční úřad v místě výskytu nemovitosti!