halamka99

Jak je to s ekodaní za auto, pokud ho dovezu z Německa?

Nejlepší odpověď
Sancha

Novela zákona 185/2001 Sb. o odpadech, přijatá Parlamentem 23. září 2008 stanoví následující poplatky při první registraci či přeregistraci vozu v ČR, a to podle plnění mezních hodnot emisí ve výfukových plynech v souladu s právními předpisy Evropských společenství:

  1. 3 000 Kč v případě splnění mezních hodnot emisí EURO 2,
  2. 5 000 Kč v případě splnění mezních hodnot emisí EURO 1,
  3. 10 000 Kč v případě nesplnění mezních hodnot emisí podle písmene a) nebo b).

Poplatek se neplatí u vozidel, která splňují minimálně mezní hodnoty emisí EURO 3. Stupeň plnění příslušné emisní úrovně se pro účely stanovení poplatku prokazuje zápisem v osvědčení o registraci vozidla. Poplatek se neplatí rovněž u veteránů a motocyklů. Naopak se platí např. i u nákladních automobilů.

Poplatek se platí za každý vůz pouze jednou v rámci jeho „životního cyklu“, tj. nejedná se o pravidelný roční poplatek, a neplatí se ani při každé změně majitele.

Zdroj: http://www.in­pra.cz/index.php?op­tion=com_conten­t&task=view&id=134&I­temid=27

Další odpovědi
Zbynas

Nemusíte platit ekopoplatek, pokud auto napíšete nejdřív na osobu ZTP a to to následně přepíše na Vás. (Mohu posloužit).

zzzzz

Budete ho muset zaplatit při přepisu vozidla na české R.Z., je dle zákona o odpadech.