david22

Jak je to přesně s odpracovanými roky a důchodem?

Odkazuji se na svoji dřívější otázku: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pocita-se-studium-jako-odpracovane-roky-do-duchodu
…na kterou jsem dostal trochu rozporuplné odpovědi. Pokud to chápu dobře, po r.2011 se studium do odprac. let nepočítá. Počítá se tedy to, co jsem odstudoval před 2011? Pokud ano, co vše se počítá: střední? Výška?

Zahrnuje se i to, pokud někdo studuje nad řádnou dobou studia, tj. studium si natahuje? Počítalo by se eventuelně i studium po 26 roce života?
Doplňuji:
mosoj: Ne, že bych nevěřil. Spíše vycházím z toho, že na svůj dotaz jsem dostal trochu rozporuplné odpovědi. Jinak díky za odpověď :)

Nejlepší odpověď
mosoj

Studium se od roku 2010 nepočítá. Když nevěříš tak si to přečti jinde.
Věnuj se hlavně odstavci náhradní doby.
I po starém, se studium nad 18 let započítávalo nejvíce 6 ti lety.
On je v tom docela bordel protože se ty nároky snižují postupně a kadý rok je to jinak.

http://www.duchody-duchodci.cz/doba-pojisteni-starobni-duchod.php