Bronzový

Počítá se studium jako odpracované roky do důchodu ?

Důchod se přiznává od určitého věků (asi 65 let) a zároveň je třeba mít odpracován určitý počet roků. Myslim, že se do toho počítají i roky studia, ale nevím kolik a od kolika.
Pravděpodobně studium SŠ od 18 let věku a též studium na VŠ. Teď je otázka, kolik se počítá i tzv. věčným studentům, kterým je třeba 28 a stále neukočili studium na vysoké škole...
Doplňuji:
Illines> ne, myslím, že se něco počítá! Teď jde o to kolik let a do jakého věku...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Dříve jo, podle nového zákona od roku 2011 už ne

Další odpovědi:

Zlatý

Pravdu má Michal Kole. Podle nového, se studium nepočítá do odpracovaných let!!
Podle starého se počítá všechno studium ( i učební obor) po ukončení povinné školní docházky.
Doplňuji:
Podle starého se počítají i prázdniny po ukončení studia ( pokud již nepracuješ). Prázdniny jsou součástí školního roku.

Bronzový

Nebylo a neni,pokud vim.
Doplňuji:
Davide,pokud ale,delas brigady za plat ,tak potom ano,ty brigady se pocitaji.Vsechnu pracovni cinnost si uschovavej az do tveho duchodu,aby jsi s odstupem casu na neco nezapomel.

Diskuze k otázce

Bronzový

david22

Michal Kole> pokud tomu dobře rozumím, přestože se to v roce 2011 změnilo, studium které jsem absolvoval předtím se už započítává, čili to mi nikdo neveme...

Bronzový

Illines

To Mosoj:to mi je novinka,protoze ja skooncila stredni skolu v 1973 a zapocitana mi nebyla.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2415
Zlatý Drap 1488
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.