zjentek

Jak je to dnes s tou rychlostí přenosů?

Prý přenos třeba nějaký fotografie prostřednictvím libovolný IM aplikace, například Messengeru, může být pomalejší než elektronický přenos hotovosti mezi bankami formou mobilních bankovních aplikací.

Já tomu nerozumím. Přece se může stát, že nepředpokláda­né/nekontrolo­vatelné množství občanů shodou okolností v jednu chvíli převede v různě vysokých částkách finanční obnosy v řádech tisíců, čítající v důsledku stovky milionů, třeba z banky A do banky B. No, teď jsem se v té větě ztratil, ale… fakt tomu nerozumím. (; Prostě úplná náhoda, chápete. Skoro každej kdo má účet v bance A odešle v jednu chvíli platbu ohromně převyšující vlastní zůstatek a shodou okolností úplně jinam, takže těm co nemají s bankou A nic společnýho. Se tak trošku začínám o své peníze coby fyzické papírky upřímně bát, bo čísílka mě moc nezajímají. Prostě banka A je ZNENADÁNÍ (!!!) prázdná a já coby klient když potřebuji platit, tak za mě platí pojišťovny? Ale to už je jaksi poddotaz, prostě zajímá mě ta rychlost přenosů! (;

Odpovědi
aliendrone

Moc tomu co píšeš nerozumím. Může se stát, že servery jsou zahlceny požadavky a nestíhají, to není nic nového. Ať již nedostatkem výkonu (zřídka), potížemi s konektivitou (obvykle), hackerského útoku atd., ale v takovém případě se platba prostě neuskuteční. Navíc – ještě jsi neviděl u kasy situaci, kdy se zákazník snažil uskutečnit platbu kartou a neměl dostatek kreditu/zůstatek na účtu? Nebo na co se vlastně ptáš? :o