Malvína

Jak je možné, že se mi neustále přetáčí pravá nohavice kalhot?

Otázka spíš ze života, odlehčená, přesto mě zajímá, zda je nějaké logické vysvětlení.
Kalhoty nosím většinou “na tělo”, někdy však i volnější. Mám jich několik, ale děje se mi to u všech – pravá nohavice se mi po chvíli chůze přetočí (v oblasti lýtka), takže švy mám vepředu. Zkoumala jsem ušití, ale jsou na tom stejně obyč džíny i ty dražší, kvalitnější. Nohy křivé nemám, chodím rovně, nekroutím nohama (rozuměj – časté peskování v dětství, jak se má správně chodit! 🙂. Vadí mi to nejen z důvodu, že to vypadá blbě, ale i špatně posazené švy mě nutí nohavici přetočit.
Čím to? Nebo je nás více s tímto “problémem”? 🙂

Nejlepší odpověď
elkon

Může to být způsobem chůze. Možná by ti pomohlo, kdyby tě někdo při chůzi natočil na video. Zřejmě tu pravou nohu nějak natáčíš při každém kroku a tím se to nahromadí, že se látka otočí. To video zepředu i zezadu, nějaký delší úsek, aby se to dalo zkoumat.

Další odpovědi
zjentek

Jo, je nás více a je to špatně ušitý! Taky to někdy dělají trička- švy v bocích se „přetáčí“, jeden dobředu druhý dozadu, nebo jeden dopředu či dozadu a druhý nikam. Taky je možný si to ověřit když je svršek nejlépe mokrý, třeba při věšení prádla. To pak vidíš nejlépe, jak „precizně“ je ušitý a když věšíš prádlo tak je celkem buřt jak u toho kroutíš tělem či nohami a švy ti tak či tak budou utíkat, takže moc bych na Elkona nedal.

Moccaa

Doporučují sledovat hokejový šampionát, kde se člověk moc nepohybuje, ale fandí v sedě. Tak tady máš tipa, synku.

Kazatel

Nejsi ty pravičák? Nebo levičák? To by ledacos vysvětlovalo.

Filip84

Jak máš ochozené boty?

Rovnoměrně, a na levé i pravé noze stejně, nebo „sešmatláváš“ na vnější, či vnitřní stranu?

Je to chůzí, na 100%. Ale sorry, jako, ten popis je docela slovní pornografií, leč nic relevantní v něm není, na základě čeho by šlo učinit kvalifikovaný závěr. 🙂

Malvína

Zjentek – U triček to vidím taky a přesně jak píšeš – když je dávám na sušák. Ale ty kalhoty? Kamaráde, ty mi nedají spát. Všechny vypadají dobře ušité. Neříkej mi, že i třeba Levi’s by preciznost odrbával, to by bylo fakt zlý ☹ No nic, já dám na elkona, tam to poznám nejlépe.

Filip84

Sorry, ale značky odrbávají kvalitu často ještě víc, než nějaká Textilia Dresden, nebo Závod na umělá vlákna Bitterfeld, bohužel.

Je to to samé, jako „vyhlášená restaurace“ – tam i když ti na stůl přistane kejda nevídaná, tak na reklamaci ti servis suše odpoví, že už toho dneska prodali pět set padesát porcí, tak si zjevně nemáš na co stěžovat! 🙂

zjentek

No tak to si kuř, že je to zlý… že odrbává třeba i Levis. nNapř. v Outletu Moravia u nás na konci Prajzské u Odry mají krám, kde mají zboží SPECIÁLNĚ UŠITÉ pro takové i makové lidi a to se liší zejména cenovkou. Už jsem si tam to laciné zkoušel a vím, o čem mluvím! Bacha na to, bo opravdová katastrofa přijde teprve PO PRVNÍM VYPRÁNÍ!

Malvína

Filip84 – Boty sešmatlané nemám. Mít je, asi by mi souvislost cvakla. Jinak díky za rýpnutí, vždy se někdo takový musí najít. Zajímalo by me, co jiného bych měla dopsat, aby to bylo relevantní.

Filip84

No, tak nemáš-li boty „sešmatlané“ mírně ven, chodíš špatně.

Správná chůze nepřenáší primární tlak na patu, ale na vnější klenbu, a odpředu dozadu. Je to krásně vidět, když je člověk v místnosti a zuje se, respektive, je to slyšet – dupe, jak stádo koní, protože přenáší tlak přímo na patu. Vedlejším efektem jsou problémy s páteří (zejména ploténkami), sekundárně (časem) chrupavkami kloubů, na obojí je, totiž, přenášena pathologická porce zátěže.

Ale, samozřejmě, exaktní odpověď na otázku, proč se Ti přetáčí nohavice na pravé hnátě, to není, protože to nějak na základě popisu ani nebude poněkud možné. 🙂

Malvína

Kazatel – Trapné.

Malvína

Moccaa – slova hokejového fandy, navíc trolla, mi nic moc nedala. Škoda písmenek.

Malvína

Elkon – to je dobrý nápad.

elkon

Díky.

zjentek

Je to nesmysl, mně to dělá taky a chodím vzpřímeně a nešmatlám, nohu nenatáčím ani nic podobnýho.

Filip84

Tak potom jsou prostě špatně ušité kalhoty. Občas se to stane, a jde to poznat – polož si je na stůl, nebo na žehlící prkno a porovnej jednotlivé díly, uvidíš to, případně si to změř krejčovským metrem. Taky se mi to kdysi stalo, ale jednou, ne u každých kalhot!