Hufnágl

Jak je možné, že bio zelenina a bio ovoce mají stejnou velikost jako normální?

Je to normální, když se u bio produkce nepoužívají žádná chemická hnojiva?

Nejlepší odpověď
EKSOT123

Živiny lze do půdy dávat organickými hnojivy a minerálními moučkami, také zeleným hnojením a vhodnými předplodinami. Velikost zeleniny také záleží na hustotě porostu, včasnosti výsevu, vláze,…
Není třeba tajných spekulací o nočním hnojení. Kdo má zahrádku, kde snad většina lidí chemii nedává, tak ví, že velká biozelenina vypěstovat jde. Já měl jeden rok kořeny petržele v průměru 3/4 kg/kus, tuřín 2kg, podobně bílé ředkve, červenou řepu velikosti krmné,… A to je trochu ten problém. Velká zelenina většinou není cílem pěstitelů.
Ale kdyby došlo na soutěž o velikost, tak by u některých plodin biopěstitelé pravděpodobně prohráli, u některých možná naopak vyhráli díky celkově zdravějším půdním podmínkám.

Další odpovědi
Hlada

Víš jak se z měkkých Spart dělají tvrdé?
S tou bio zeleninou to bude stejné.

Drap

Ano, je to možné

da ny

Produkt BIO přece nemá nic společného s velikostí plodu.

zbyndo

V obchodoch býva označenie „bio“,tie ostatné by mali byť logicky označené „nenormálne“?

independent

… a víš jaký je rozdíl, mezi zemědělcem a biozemědělcem?

Mc Merkurion

… ano: https://youtu­.be/uQ1TA-N3jEU?t=5150